21 C
Nedjelja, 8. rujna 2024.

Judo klub Olimp na Kupu državnosti u Samoboru osvojio 7 odličja

U Samoboru je proteklog vikenda održan 30. Međunarodni Kup državnosti na kojem se natjecalo 286 natjecatelja iz 21 kluba. Natjecanje je održano za uzrast U8, U10 i U12. Judo klub „Olimp“ Vinkovci nastupio je sa 7 natjecatelja koji su osvojili 7 odličja (4 zlatna, 2 srebrna i jedno brončano).

U uzrastu djevojčica do 10 godina 1. mjesto osvojila je Marta Markota u kategoriji do 22 kg, a  Tomislava Farago osvojila je 2. mjesto u kategoriji do 32 kg. U uzrastu do 12 godina 1. mjesto osvojile su Sonja Krtić Landeka u kategoriji do 36 kg, Tena Segat u kategoriji do 48 kg i Ana Vrus u kategoriji +52 kg. U kategoriji dječaka do 34 kg Matej Markota osvojio je 2. mjesto, a Karlo Škrobo 3. mjesto.

Nakon zlata i dva srebra na Prvenstvu Hrvatske za dječake i djevojčice do 14 godina, mlade nade Judo kluba „Olimp“ Vinkovci ovim postignutim rezultatom pokazali su da se i na njih u budućnosti može računati.

Natjecatelje su vodili treneri Blaženka i Zvonimir Markota.