12 C
Ponedjeljak, 16. rujna 2024.

Judo klub Olimp u Sarajevu izborio zlato, srebro i tri bronce

Proteklog vikenda u Sarajevu je u Sportskoj dvorani „Goran Čengić“ održan međunarodni judo turnir na kojem je nastupilo 540 natjecatelja iz 41 kluba iz Bosne i Hercegovine, Crne Gore, Srbije, Slovenije i Hrvatske.

Sedam članova Judo kluba „Olimp“ Vinkovci nastupilo je u uzrastima U13 i U15, a osvojili su jedno zlatno, jedno srebrno, tri brončana odličja i dva 5. mjesta.

U uzrastu U15 Ema Markota osvojila je zlatno odličje u kategoriji do 44 kg, a Dea Smolčić 5. mjesto u kategoriji do 48 kg.

U uzrastu U13 srebrno odličje u kategoriji do 34 kg osvojio je Filip Markota. Brončana odličja osvojili su Karlo Škrobo u kategoriji do 34 kg, Tena Segat u kategoriji do 57 kg i Ana Vrus u kategoriji +57 kg. Petra Štivić osvojila je 5. mjesto u kategoriji do 40 kg.

Natjecatelje su vodili treneri Blaženka i Zvonimir Markota.