Četvrtak, 19. rujna 2024.

Juniorska bronca s Prvenstva Hrvatske

Mario Kurhelec
mario.kurhelec@novosti.hr

U subotu 24.10. i nedjelju 25.10. održano je Prvenstvo Hrvatske u borbama za kadete, juniore i mlađe seniore. Na turniru u Rijeci nastupila su i 2 člana Karate kluba „Vinkovci” koji su ostvarili zapažene rezultate.

Osvojeno je 3. mjesto i jedan plasman 5. mjesta. Ivana Slaviček osvojila je brončanu medalju u kategoriji juniorki do 48 kilograma. U izrazitoj jakoj konkurenciji kadeta do 57 kilograma Josip Slaviček je na sudačko preglasavanje izgubio borbu za 3. mjesto te na kraju zauzima 5. mjesto.

Natjecatelji su nastupali pod vodstvom trenera Jakova Šikića. Ivanina juniorska bronca je već treća državna medalja ove godine za Karate klub „Vinkovci”. „Da podsjetimo, 2018. godine imali smo jednu državnu medalju, 2019. godine dvije, a ove godine tri. Znak je to da idemo u dobrom smjeru. S obzirom na povećan broj perspektivnih članova i stručan trenerski kadar, u skoroj budućnosti očekujemo još značajnije rezultate na službenim natjecanjima”, ističu u klubu.