23 C
Četvrtak, 19. rujna 2024.

KK VINKOVCI 65:71 KK BELIŠĆE

U 1. kolu A2 muške lige Istok, seniori KK Vinkovci ugostili su momčad KK Belišće, jednu od najboljih momčadi lige te osvajača Kupa Krešimira Ćosića regije Istok.

Gosti iz Belišća bolje su otvorili susret te su na kraju prve četvrtine imali prednost 25:17. Tijekom druge četvrtine domaći košarkaši prikazali su bolju igru, ali su na poluvremenu košarkaši Belišća imali dvoznamenkastu prednost (42:31). U trećoj četvrtini vinkovački košarkaši s nekoliko dalekometnih ubačaja i boljom igrom u obrani uspjeli su se u potpunosti vratiti u utakmicu te povesti pola koša razlike (55:54). U posljednjoj četvrtini gosti su prikazali smirenosti i preciznost te na kraju slavili rezultatom 71:65. Domaći košarkaši odigrali su dobru utakmicu protiv jednog od najboljih protivnika u ligi te su pokazali da će i ove godine biti pri vrhu A2 muške lige Istok. U redovima KK-a Vinkovci prvo ime susreta bio je Dino Peraica sa 16 poena dok je Patrik Cindrić dodao 15 poena.

KK Vinkovci: Dino Peraica 16, Patrik Cindrić 15, Danijel Prša 11, Tomislav Kentržinski 7, Bruno Ćorić 6, Stjepan Pezer 6, Rene Ramljak 4, Filip Panić, Ivan Ostović, Dominik Lučić, Jakov Vujeva, Ivan Jukić.

U idućem kolu seniori KK-a Vinkovci gostovat će u Požegi kod istoimenog domaćina.

Proteklog vikenda odigrano je 3. kolo kvalifikacija za Jedinstvenu kadetsku i pretkadetsku ligu, a vrijedi istaknuti čak 55 poena mladog vinkovačkog košarkaša Kristijana Senčića.