13 C
Subota, 4. svibnja 2024.

Košarkaši prokockali 18 razlike u Slavonskom Bordu

Košarkaški klub Vinkovci odigrao je novu utakmicu u sklopu A-2 lige istok, a protivnik je bio Košarkaški klub Brod. Unatoč odličnom prvom poluvremenu Vinkovčana, domaća momčad ipak je napravila veliku seriju u drugom dijelu i upisala pobjedu rezultatom 93:77.

Naši košarkaški u utakmicu su ušli jako dobro, a nakon prve četvrtine imali su prednost 25:16. Odlična igra nastavljena je i u drugih deset minuta, rezultat je u tom dijelu igre bio 24:15, pa su tako Vinkovčani na odmor između dva poluvremena otišli s 49:31. Ipak, u nastavku utakmice prednost od 18 koševa razlike postepeno se topila, pa su tako Brođani anulirali prednost gostiju, ali i poveli, već nakon treće dionice igre u kojoj su bili bolji s 32:10. Kriza se nastavila i u posljednjoj četvrtini koju je domaći sastav uzeo u svoju korist rezultatom 30:18. Svakako treba zabrinjavati podatak da je vinkovački klub primio čak 62 koša u drugom poluvremenu, kao i da su veliku prednost u svega 20 minuta igre uspjeli pretvoriti u ogromni zaostatak.

Najbolji pojedinac u redovima vinkovačkog kluba bio je Dino Peraica s 29 koševa, a raspoložen je bio i Kristijan Senčić, koji je dodao 25 poena. KK Vinkovci trenutno se nalazi na trećem mjestu s omjerom 8-5, a sljedeća utakmica donosi još jedno gostovanje, ovoga puta u subotu kod Košarkaške akademije Osijek.

Što se tiče mlađih kategorija, proteklog vikenda početnici su snage odmjerili s Košarkaškim klubom Županja. Mlade nade naše košarke upisale su uvjerljivu pobjedu nad svojim vršnjacima rezultatom 83:37.