21 C
Nedjelja, 8. rujna 2024.

Lovro Nedeljković prvi na Noćnom ceneru u Strizivojni

Nakon što se oporavio od koronavirusa Lovro Nedeljković odradio je prvu povratničku utrku što mu je bilo i prvo natjecanje od lipnja kada je sudjelovao na prvenstvu Balkana.

Izazov koji ga je čekao bio je u Strizivojni gdje se održala utrka pod nazivom „Enzita noćni cener najdužom ulicom u Hrvatskoj” čija je dionica duga 10 kilometara. Vinkovački dugoprugaš osvojio je prvo mjesto, no to ga nije zadovoljilo jer je htio skinuti rekord i ostvariti dobar rezultat, ali jednostavno nije išlo. Noćni cener bio je samo zagrijavanje i uvertira za ono što će ga čekati 11. rujna, a to je 2000 metara sa zaprekama na zagrebačkom Hanžeku što će mu biti 3. nastup na ovom prestižnom atletskom mitingu.

„Naravno da sam presretan što sam dobio poziv i što imam priliku trčat rame uz rame s najboljim svjetskim dugoprugašima, iskustvo koje se ne zaboravlja i motivacija da jednog dana budem na njihovoj razini”, istaknuo je Nedeljković.