Udruga Naši Borinci današnjim Martinjem zaključila je još jednu vinogradarsku godinu. Sve je započelo u siječnju sa sv. Vinkom, a danas je cijela priča zaključena blagoslovom vina.
„Vrijeme nas nije poslužilo, ali potrudili smo se da uspješno blagoslovimo vina, ali i da se svi gosti ugodno osjećaju i zajedno druže. Na blagdan Martinja iz mošta nastaje vino, tako da smo današnjim događajem zaključili još jednu kalendarsku godinu naše udruge“, ponosno je rekao Robert Rihtar, predsjednik Udruge Naši Borinci.
Na današnjem Martinju na Borincima, uz domaćine, došli su gosti iz cijele regije. Planinarsko društvo Frankopan okupilo je planinare naše županije, a do Vinkovaca su došli i planinari iz Osijeka, Županje i Slavonskog Broda.
Vina je blagoslovio Matej Perić, župnik Župe Presvetog Srca Isusovog na Lapovcima.
„Martinje je dan kada obilježavamo kraj vinogradarske godine, ali i koristimo priliku zahvaliti Gospodinu na svim darovima koje nam daje. Također, prisjećamo se sv. Martina i da ta sva dobra koja smo dobili podijelimo s drugima“, ističe.
Grad Vinkovci uvijek je na raspolaganju ovoj udruzi koja na pravi način štiti našu tradiciju i običaje.
„Udruga Naši Borinci drugu godinu u nizu oživjeli su jednu tradiciju. S punim pravom mogu reći kako je ova udruga nadaleko poznata u našem gradu, istaknuli su se sa svojim očuvanjem tradicije, običaja i kulture. Zahvaljujem im na tome“, zaključila je Marija Liščić Drmić, gradska pročelnica za kulturu i turizam.










