12 C
Utorak, 24. rujna 2024.

MŽNL: Dilj “petardom” ispratio Borac, nova pobjeda vođinačke Mladosti

Svoje prvenstvene obveze tijekom proteklog vikenda odigrali su i klubovi Međužupanijske nogometne lige Osijek-Vinkovci. Do novih pobjeda stigli su Dilj i vođinačka Mladost, a vodeći Vardarac i dalje ne posustaje.

Nogometaši Dilj pred svojim su navijačima u potpunosti nadigrali bobotski Borac s čistih i uvjerljivih 5:0. Crjepare je u vodstvo u 40. minuti doveo Mario Stanić, a u nastavku Vinkovčani postižu čak četiri pogotka. U listu strijelaca upisali su se Luka Kalaica, Mario Prnjak i dvostruki strijelac Krešimir Banovac.

Zanimljiv susret u Vođincima odigrali su domaća Mladost i Jedinstvo iz Donjeg Miholjca. Filip Lajtman doveo je domaćina u vodstvo u 21. minuti utakmice, ali do kraja prvih 45 minuta gosti dvama golovima Mirka Blaževića okreću rezultat u svoju korist. Međutim, Vođinčani se početkom nastavka vraćaju u igru zahvaljujući zgoditku Hrvoja Hodaka, a za potpuni preokret pogodio je Ivan Baraban u 82. minuti.

Forma Vardarca u prvih pet gola djeluje zastrašujuće za ostatak lige, a stopostotni lider stigao je i do pete pobjede. Ovoga puta „stradao” je Zrinski koji je na svojim Njivicama u Bošnjacima pretrpio poraz rezultatom 1:5. Stjepan Šimičić bio je trostruki strijelac za Vardarac, po jedan gol zabili su Robert Kubica i Dominik Tkalec, dok je za domaćina precizan bio Dražen Prgić.

Odličan uvodni dio sezone ima i soljanska Slavonija koja je ovoga puta pred domaćim navijačima nadigrala Radničkog iz Meca s 5:0. Bruno Šikić tri puta svladao je vratara Luku Plazonića, a u uvjerljivoj pobjedi još su zabijali Zvonimir Janjić i Toni Salatović.

Višnjevac je na gostovanju u Dardi dva puta imao prednost od dva gola razlike, no karakterna domaća momčad oba puta vraćala se u susret koji je na kraju završen rezultatom 3:3. Zvonimir Gregić i Karlo Radoš pogađali su za 0:2, Fran Babić prepolovio je zaostatak svoje momčadi, a Luka Agatić ponovno je donio +2. Patrik Dubravac nagovijestio je povratak Darde u 69. minuti koja je do boda došla u 83. minuti preko Josea Wedleya Nascimenta Santosa.

Babogredska Šokadija dobro je ušla u susret protiv Mladosti u Satnici Đakovačkoj, a to je okrunila vodećim golom Bryana Ndombelea Mankumbanija u 17. minuti. Međutim, Mladost se u igru vraća sredinom prvog dijela zgoditkom Karla Bajsa, a za pobjedu 3:1 u nastavku su zabili Neven Grbeša i Ivan Barišić.

U odigranom petom kolu dvije utakmice završili su bez pobjednika i golova. U Štitaru su tako remizirali Sloga i Radnički iz Županje, dok je svakom po bod također pripao u srazu između Baranje-Belja i Otoka.

U sljedećem kolu Otok će ugostiti Vardarac, Dilj će tražiti nove bodove u Belju, a Mladost iz Vođinaca kao favorit pokušat će doći do treće vezane pobjede na gostovanju kod trenutno posljendjeplasirane momčadi Radničkog iz Meca.