22 C
Četvrtak, 19. rujna 2024.

MŽNL Os-Vk: Prva pobjeda Vođinčana, remi Dilja, Vardarac jedini stopostotan

U subotu i nedjelju odigrane su utakmice 2. kola Međužupanijske nogometne lige Osijek-Vinkovci. Nakon prvih 180 minuta jedini klub sa stopostotnim učinkom je Vardarac, a samo Višnjevac nije osvojio niti jedan bod.

Nakon uvodne pobjede u prvom kolu, nogometaši Dilja su na prvom gostovanju remizirali. Protivnik je u Županji bio Radnički, a rezultat je na kraju susreta glasio 1:1. Crjepare je u vodstvo doveo Marko Martinković u 20. minuti, a konačni rezultat postavio je Anis Pavitinović.

Prvi ovosezonski poraz upisali su igrači Otoka koji su pred svojim navijačima poraženi od vrlo dobre momčadi Darde. Pogodak odluke postigao je Marko Oroz u 11. minuti subotnje utakmice.

Mladost je u prvom kolu poražena od Vardarca, a Vođinčani su gorak okus poraza isprali na prvoj utakmici „sa strane”. Stradao je Višnjevac, za sigurnu pobjedu rezultatom 0:3 pogodili su Dražen Malančuk, Lovro Pedić i Ivan Rist.

Uzbudljiv dvoboj i zasigurno poslasticu kola u Bošnjacima su odigrali Zrinski i Mladost iz Satnice Đakovačke. U 12. minuti Anderson Jahir Serna Garcia doveo je momčad iz Bošnjaka do vodstva. Takav rezultat bio je aktivan do 82. minuti kada rezultat poravnava Božidar Brateljanović. Gosti do potpunog preokreta dolaze u 88. preko Marka Gazića, a da bi u trećoj minuti nadoknade bod domaćinu donio Josip Naglić.

Vardarac je i u ovu natjecateljsku sezonu ušao s puno ambicija, a u dva kola je to na terenu i opravdao. U ovom kolu na domaćem terenu svladana je štitarska Sloga s rutinskih 2:0. Po jedan pogodak u svakom poluvremenu bio je dovoljan za nova tri boda. Stipe Vrdoljak doveo je Vardarac u vodstvo u 25. minuti, a pobjedu je u 92. potvrdio Dominik Tkalec.

U Babinoj Gredi s 1:1 remizirali su domaća Šokadija i Slavonija iz Soljana. Kemal Hasikić doveo je goste u vodstvo u 17. minuti, a konačni rezultat početkom nastavka postavio je Marko Stepić.

Isti rezultat zabilježen je u Mecama gdje su snage odmjerili Radnički i bobotski Borac. Oba gola postignuta su u ranoj fazi utakmice, a u listu strijelaca upisali su se Darko Konjović i Dražen Čavar.

Jedini susret bez golova odigran je u Donjem Miholjcu, a to je ujedno bio čak peti remi u ovom kolu.