14 C
Četvrtak, 19. rujna 2024.

Na šahovskom turniru “Vinkovačke jeseni 2024” preko 60 igračica i igrača

Šahovski klub Vinkovci organizirao je treći pozivni šahovski turnir „Vinkovačke jeseni 2024”. Ovoga puta sudjelovalo je 66 igračica i igrača, najvećim dijelom iz naše županije, kao i iz Osječko-baranjske i Varaždinske te susjedne Bosne i Hercegovine.

Odigrano je 11 kola, a u napetoj borbi prvo mjesto na kraju je s 9,5 bodova pripalo FM Petar Kovač (ŠK Codeasy Vukovar). Drugi je bio MK Stjepan Damjanović (ŠK Vina Markota Pleternica), dok je treću poziciju zauzeo MK Dinko Huis (ŠK Belišće). U prvih pet najboljih igrača ovoga puta još su završili IM Esad Gorić (ŠD Croatia Novi Jankovci) i II Dominik Brleković (ŠD Damin gambit Osijek).

Najbolja šahistica na ovogodišnjem izdanju turnira bila je MK Ester Jurić (ŠK Amater Strizivojna).

Prvo mjesto u kategoriji kadeta osvojio je Matej Nedić (ŠK Orašje), a najbolja kadetkinja bila je MK Anja Savić (ŠK Damin gambit Osijek).

Što se tiče Šahovskog kluba Vinkovci, u seniorskoj kategoriji najbolji plasman ostvario je Dražen Petrović završivši turnir na 11. mjestu. Boje vinkovačkog kluba još su branili Iva Tabak (61), Dunja Udovičić (50), Karlo Kadoić (39), Ivan Dujić (32), Gabrijel Uzunović (25), Želimir Smuk (19), Stevo Hodak (17) i Ivan Neferanović (16).

Turnir je sudio Krunoslav Lešić, a pomoćnik mu je bio Anto Majić. Nakon turnira uslijedilo je zajedničko druženje uz čobanac, a najavljeno je sljedeće izdanje turnira koje će biti održano za jubilarne 60. Vinkovačke jeseni.