S obzirom na epidemiološku situaciju i na činjenicu da djevojke nisu dugo trenirale u dvorani (od 6. mjeseca), odbojkašice Vinkovaca II ostvarile su odličan uspjeh pobijedivši ŽOK Vukovar i OK Čepin s 3:0 na početku sezone 3. hrvatske odbojkaške lige, Slavonske lige.
Riječ je o mlađim kadetkinjama, njih 17, djevojkama rođenih 2006. godine i kasnije, a koje se natječu u seniorskom rangu. „Većina djevojaka su za vikend odigrale natjecateljsku utakmicu prvi put, osim dvije cure koje su igrale i prošle godine. Rotirat ćemo sve cure kako bi svi probali igrati prvenstvene utakmice. Unatoč strahu i početnoj tremi, djevojke su odlično odigrale te je sve bilo lakše nakon prvog sučevog znaka”, rekla je Danijela Mitrović, trenerica djevojaka.
Postoji još puno mjesta za napredak i trud, ali trenerica je, ističe, zadovoljna kako su krenule u novu sezonu. „Cure su se borile, stvorile duh borbenosti i zajedništva bez obzira što su prvi put igrale zajedno”, dodala je trenerica.
Iduće kolo ŽOK Vinkovci II je slobodan nakon čega slijedi, 28. studenog, susret u Našicama. Zasad su drugi na tablici s dvije pobjede, a od sljedećih susreta Danijela Mitrović očekuje borbenost, zajedništvo, želju za pobjedom i dobre utakmice. „Našice ima dobro posloženu ekipu, igramo s mlađim kadetkinjama i sve je to uigravanje za prvenstvo Slavonije i Baranje, a i u konačnici za Prvenstvo Hrvatske. No, mogu reći da očekujem, naravno, pobjedu, no kako bude, sve je moguće, ipak su to djeca”, poručila je trenerica.