500 sudionika na dionica u dužini od 5 kilometa-
prvom vinkovačkom ra. Velikom broju građana u ovoj
polumaratonu utrci pridružio se i gradonačelnik
Ivan Bosančić, koji se vrlo brzo
U dječjoj utrci na 800 metara prvo mjesto osvojio je Josip “pronašao” u skupini na začelju
Slaviček iz Cerića, dok su dvije djevojčice iz Otoka, Matea koja je utrku, što je najvažnije,
Hraško i Martina Ljubić osvojile drugo i treće mjesto istrčala do kraja i uz to se i dobro
treće mjesto.

Luka Gjajić iz Kutjeva i Sonja “Ne mogu reći da sam pretje- rima na pripremi utrke i staze.
Sabo iz Đakova pobjednici rano zadovoljna rezultatom, Atletikom sam se aktivno počeo
su “Vinkovci half marathona odnosno vremenom za koje sam baviti početkom godine i cilj mi
2019.”, u muškoj i ženskoj kon- istrčala ovu utrku, moglo je i je što više napredovati. Što se
kurenciji. Luka je utrku dugu bolje. Ipak, uvjeti su zbog velike tiče samih priprema za ovakve
21 kilometar istrčao za 1 sat vrućine bili dosta teški, tako da utrke, mogu reći da sam se
i 27 minuta, dok je Sonja istu se ne smijemo žaliti”, priča nam posebno pripremao posljednja tri
dionicu svladala za 1 sat i 49 pobjednica u ženskoj konku- mjeseca, što podrazumijeva 5-6
minuta. renciji Sonja Sabo. Napominje treninga tjedno, uz sudjelova-
da voli trčanje, ali da trenutno
Franjo Sorčik trenira 2-3 puta tjedno,jer za nje na nekim manjim utrkama”,
franjo.sorcik@novosti.hr više od toga nema vremena. objašnjava Luka Gjajić. Drugo i
Pobjednik u muškoj konkurenciji treće mjesto u muškoj konku-
Veliki broj natjecatelja, ali ,Luka Gjajić ističe da se trčanjem renciji osvojili su Filip Lovrić iz
i gledatelja koji su ih pratili i aktivnije počeo baviti tek prije Vinkovaca i Kristijan Anđelić iz
bodrili, okupio se u subotu u osam mjeseci. Unatoč tome ovo Retkovaca, a u ženskoj Katarina
Vinkovcima unatoč teškim vre- mu je već drugi polumaraton u Martinović iz Otoka i Ivana Habi-
menskim uvjetima. Maratonci protekla dva mjeseca. “Moram janović iz Valpova. Prvi vinko-
su uglavnom bili zadovoljni biti zadovoljan osvojenim prvim vački polumaraton održan je u
stazom kojom su trčali, no dosta mjestom, nije bilo lako, pogotovo organizaciji Udruge građana FCT,
ih se požalilo na veliku vrućinu zbog vremenskih uvjeta, no na a uz potporu Grada Vinkovaca i
koja ih je pratila, posljednji su kraju je sve dobro prošlo, a ovom Vukovarsko-srijemske županije.
u cilj, naime, stizali oko podne. prilikom čestitam organizato- “Mnoga su sportska društva