Page 31 - Vinkovački list - 3. srpnja 2020.
P. 31
AK, 3.7.2020. SPORT 31

U organizaciji Šahovskog saveza VSŽ i Šahovskog kluba „Vinkovci“ u hotelu “Slavonija” održano pojedinčano prvnestvo Hrvatske u šahu za muškarce

Martinović prvak pet minuta, još uvijek ne mogu završio je s pet bodova na devetom
Hrvatske u šahu vjerovati. Nisam krenuo pre- mjestu. Među 11 velemajstora
ambiciozno u turnir, finiš je nastupio je i mladi međunarod-
Na pojedinačnom prvenstvu bio perfektan i ne znam, eto, ni majstor Jadranko Plenča, koji je
države s 12 igrača održanom u još moram doći sebi.”, rekao je osvojio tri i pol boda te završio 11.
Vinkovcima – Saša Martino- presretni Saša Martinović. Dva- Podjsetimo kako su tehnički orga-
vić je ostvario sedam bodova desetosmogodišnjem velemajsto- nizatori turnira bili Šahovski savez
u 11 odigranih kola, pola boda ru ovo je prvi naslov državnog Vukovarsko – srijemske županije i
više od Zdenka Kožula, Roberta prvaka. Branitelj naslova na ovom Šahovski klub „Vinkovci“, a prvim
Zelčića, Hrvoja Stevića i našeg turniru, Riječanin Marin Bosiočić potezom na šahovskoj ploči,
osvojio 200 eura. Ž.K.

Pred vinkovačkim lađarima je vrijeme intezivnih priprema za marton lađa u Metkoviću

Spojili Bosut i Jarun

U subotu, 27. lipnja na Jarunu osvojila ekipa Udruga lađara li su gradonačelnik Zagreba Milan
se veslao Lađarski kup Grada Zagreb. Drugi je bio Crni put koji se Bandić, ravnatelj bolnice Sveti
Zagreba na kojemu je nastupila tako nameće kao jedan od favorita Duh Mladen Bušić i član predsjed-
i ekipa udruge Vinkovačkih ovogodišnjega Maratona. Slijedi nik UL Sv. Ilija Dalibor Obradović.
lađara u sastavu: Brno Sertić Stablina koja je bila prva u prvom Za vinkovačke lađare sad slijede
kormilar, Marko Kovačević, krugu utrke. Četvrti je bio Argo vrijeme intezivnih priprema za
Stjepan Hiadoš, Ivan Šunjić, Bjelovar, peti UL Sv. Ilija, šesti marton lađa u Metkoviću, a koji
Mario Miličević, Matija Marin- HRM, sedmi bjelovarski Šumari, bi se trebao održati 8. kolovoza,
ković, Filip Marić, Jan Rakijašić, osmi Sisak, deveti Veterani 4.gbr, kao i za organizaciju Maratona
Ivan Radoš i Domagoj Šego. deseti UL Gospa Karmelska lađa na Bosutu, a povodom Dana
Krvavac, jedanaesti lađari općine Grada Vinkovaca.”, rekao nam je
Riječ je o 9,6 kilometara dugoj Slivno, dvanaesti UL Opuzen prof. Stjepan Sertić dodavši kako
utrci tradicionalnih neretvanskih kojih dugo nije bilo na natjecanji- je odlazak u Zagreb realiziran
lađa koju organiziraju Udruga ma, trinaesti UL Sv. Ilija II, četr- u suradnji s Odjelom za kulturu
lađara Neretve, Grad Zagreb, Turi- naesti UL Jerkovac i petnaesti Grada Vinkovaca i uz veliku
stička zajednica Grada Zagreba i Vinkovački lađari. Prvim trima podršku gradonačelnika Ivana
Hrvatski zavod za transfuzijsku ekipama medalje i pehare dodijeli- Bosančića.Ž.K.
medicinu na kojoj je prvo mjesto

Mladi judaši su pred ispitnom komisijom i vjernom publikom Judo klub „Olimp“ Vinkovci Ivano Rapić, Josip Bošnjak,
Za bijelo - žuti pojas su položili: judaši i judašice su bili vrijedni
Petra Janković, Šimun Jurković, tijekom cijele sezone 2019./2020.
Dorian Pamuković, Maksim rad i nas trenere.“, rekla nam je
Martinković, Ivano Medaković, trenerica Blaženka Markota. Ž.K.
Borna Petričević, Nika Potesak,

Memorijalni kup “Jani Sabadoš” u znak sjećanja na dugogodišnjeg člana ŠRD “Karas”

Pobjednici Crnković i

Željezničar Vinkovci
U sklopu ovogodišnjih osvojio je Kristijan Turk, ORŠK no poredak je: 1. mjesto Vedran
Bosutskih dana – Dana Osijek, s ulovljenih 5.755 g ribe. Crnković, Esseker Osijek, s ulov-
Rokovaca i Andrijaševaca na Drugo mjesto s ulovljenih 5.935 g ljenih 7.485 g ribe, 2. mjesto Mile
Bosutu je održan Memorijalni osvojio je Tomislav Galović, DEA Valentić, Karas Rokovci-Andri-
kup “Jani Sabadoš” u počast i Sport Vukovar, a prvo mjesto s jaševci, s ulovljenih 7.175 g, 3.
na sjećanje na dugogodišnjeg ulovljenih 7.175 g. Mile Valentić, mjesto Adis Deronić, Stari šaran
člana ŠRD Karas. Karas Rokovci-Andrijaševci. Gunja, s ulovljenih 5.065 g ribe.

Treće mjesto u Sektoru A s U Sektoru C treće mjesto Ekipno prvo mjesto pripalo
3.200 g ulovljene ribe osvojio pripalo je Slavenu Radmaniću, je ŠRD Željezničar Vinkovci,
je Željko Krpan, ORŠK Osijek. Šaran Cena-Šiškovci, s ulovlje- drugo je osvojila ekipa ORŠK
Drugo mjesto pripalo je Krunosla- nih 5.250 g ribe. Drugo mjesto Osijek, a treće mjesto ekipa
vu Mercu, DEA Sport Vukovar, osvojio je Ivan Cenić, Željezni- Šaran Cena-Šiškovci. Medalje i
koji je ulovio 3.830 g, a prvo čar Vinkovci, s ulovljenih 6.535 pehare najuspješnijima uručili
mjesto Adisu Deroniću, Stari g, a prvo mjesto Vedran Crnković, su Zlatko Kobašević, predsjednik
šaran Gunja, s ulovljenih 5.065 Esseker Osijek, s ulovljenih ŠRD Karas i Nenad Sabadoš, sin
g ribe.U Sektoru B treće mjesto 7.485 g ribe. Ukupno pojedinač- pokojnog Janija Sabadoša. Ž.K.