29 C
Subota, 7. rujna 2024.

Odbojkašice imale 2:1 u setovima, ali pobjeda ipak pripala Velom Vrhu

Nakon pobjede u uvodnom kolu u Zadru i poraza na domaćem parketu od Olimpika, ŽOK Vinkovci odigrao je utakmicu trećeg kola Prve odbojkaške lige. Ovoga puta naše su odbojkašice gostovale u Puli kod OK Veli Vrh, a upisale su drugi ovosezonski poraz.

Utakmica je bila vrlo napeta i zanimljiva, ali pobjeda od 3:2 pripala je pulskom sastavu. Prvi set otišao je na stranu Velog Vrha, koji je slavio s 25:23. Međutim, naredna dva seta otišla su na stranu vinkovačkog kluba. Prvi je set osvojen rezultatom 25:21, a drugi su Vinkovčanke uzele u svoju korist s 25:23. U tim trenucima činilo se kako naše odbojakšice imaju veliku šansu doći do druge pobjede u Prvoj ligi, ali to se nije dogodilo. Najprije su Puljanke izjednačile na 2:2 u setovima, s obzirom da su četvrtu dionicu igre odnijele u svoju korist s 25:16, tako da je pitanje pobjednika odlučeno u posljednjem setu koji se igra do 15 poena. Izabranice trenera Stipe Tomića loše su ušle u odlučujuću igru, a domaća ekipa uspjela je to iskoristiti i slaviti s 15:9. Nakon dva odigrana kola ŽOK Vinkovci nalazi se na 7. mjestu prvenstvene ljestvice s 2 boda, a ovaj tijesan poraz upisan je na gostovanju kod trenutno drugoplasiranog kluba koji ima maksimalan učinak.

Sljedeća utakmica na rasporedu je u nedjelju u 18 sati, a u Vinkovcima će gostovati HAOK Mladost II iz Zagreba. Dodajmo još kako je proteklog vikenda drugi ekipa Vinkovaca poražena od OK Đakova s 3:0, dok je treća ekipa porazila OK Bilje II s 3:2 u setovima.