Sutra se u Lovasu obilježava 28. obljetnica pokopa žrtava iz masovne i pojedinačnih grobnica. Toga je dana 1998. godine pokopano 68 žrtava ekshumirani iz masovne grobnice te deset žrtava iz pojedinačnih grobnica.
Općina Lovas i ove će godine dostojanstveno obilježiti Dan sjećanja na žrtve iz masovne i pojedinačnih grobnica u Lovasu, u znak trajnog pijeteta prema svim nedužnim žrtvama stradalima tijekom Domovinskog rata.
Sutrašnji program započet će u 10 sati polaganjem vijenaca kod spomen-ploče masovne grobnice u Lovasu. Sat vremena kasnije bit će održana sveta misa u crkvi sv. Mihaela arkanđela.
Uoči obljetnice, večeras u 19:30 u crkvi će biti održan obred Križnog puta, nakon kojega će uslijediti cjelonoćno molitveno bdjenje za sve žrtve Domovinskog rata s područja ove općine.
„Pozivamo sve mještane, predstavnike udruga, institucija i sve ljude dobre volje da nam se pridruže kako bismo zajedno odali počast žrtvama i očuvali trajno sjećanje na njihovu žrtvu utkano u slobodu Republike Hrvatske. Neka im je vječna slava i hvala”, poručuju iz Općine Lovas.







