Pijani vozač u Vinkovcima udario policajku prilikom privođenja

|

Težak incident dogodio se u petak navečer u Ulici dvanaest redarstvenika u Vinkovcima kada je 59-godišnji vozač pod utjecajem alkohola napao policijsku službenicu tijekom privođenja pri čemu su i vozač i policajci zadobili lakše ozljede.

Oko 19 sati policijska patrola zaustavila je osobni automobil vinkovačkih registracijskih oznaka zbog više prometnih prekršaja. Vozač, 59-godišnji muškarac, zatečen je s 2,80 promila alkohola u krvi.

Prilikom pokušaja njegovog privođenja u posebne prostorije policije radi otrježnjenja, muškarac je najprije pasivno, a zatim i aktivno pružao otpor. Unatoč višekratnim upozorenjima i naredbama, nastavio se opirati te je tijekom primjene tjelesne snage kako bi ga se svladalo, udario policijsku službenicu rukom u predjelu glave.

Nakon uhićenja, odbio je liječnički pregled interventnog tima hitne pomoći i smješten je u prostorije policije do otrježnjenja. Policijska službenica i kolega zatražili su liječničku pomoć u Općoj županijskoj bolnici Vinkovci gdje su im utvrđene lakše tjelesne ozljede.

Po otrježnjenju nad 59-godišnjakom je provedeno kriminalističko istraživanje nakon čega je protiv njega podnesena kaznena prijava zbog sumnje u počinjenje kaznenog djela prisile prema službenoj osobi. Kaznenu prijavu preuzelo je nadležno državno odvjetništvo.

Zadnje objave

Plinara istočne Slavonije d.o.o.

Besplatni broj za hitne intervencije
od 0 do 24h
0800 304 336