U Rijeci je za vikend održano 16. izdanje Međunarodnog plivačkog Grand Prix mitinga „Victoria – Primorje“. Susret je okupio 560 sudionika iz 8 zemalja sa ukupno 69 klubova, a sudjelovali su i članovi Vinkovačkog plivačkog kluba.
Ove je godine miting od strane World Aquaticsa potvrđen kao kvalifikacijsko natjecanje za Svjetsko prvenstvo u Singapuru, te se i ove godine moglo uživati u vrhunskim rezultatima u plivanju. Miting se održao u dva dana kroz četiri dijela, finala i kvalifikacije.
Za VPK su u pratnji trenera Josipa Gajčevića sudjelovali isti trojac kao i prošlog vikenda u Zagrebu, Bruno Ćorić, Kristijan Rohalj i Marko Polešćuk. Rohalj je uspio čak četiri puta izboriti C finale, dok Bruno jednom na utrci 200 m leđno, a rušeni su osobni rekordi te isplivane nove norme za nastup na PH u srpnju. U nastavku individualni rezultati natjecatelja.
Bruno Čorić nastupio je na utrkama 100 m slobodno, 400 m slobodno, 50 m leptir, 200 m mješovito, 100 m prsno i 200 m leđno C finale, a u svakoj disciplini postavio je osobni rekord.
Kristijan Rohalj na utrci 100 m slobodno izborio C finale i seniorsku normu, kao i na 50 m leptir, 50 m slobodno, a na utrci 50 m leđno C finale i juniorsku normu.
Marko Polešćuk je nastupio na 100 m slobodno te isplivao seniorsku normu, te ujedno na 50 m leptir i 50 m slobodno.