Petak, 19. travnja 2024.

Podjela bodova u Rijeci

Željko Komljenović
zeljko.komljenovic@novosti.hr

Deseto kolo Paket 24 Premijer lige igralo se u tri različita dana. U derbi susretu Poreč i Gorica odigrali su neodlučeno, baš kao i Zamet i Spačva. Velike bodove odnio je Varaždin iz Bjelovara, koji čini se trese malo veća kriza. Dubrava je propustila veliku priliku za slavlje u Sesvetama.

Rukometaši Spačve gostovali su u Rijeci kod momčadi Zameta koja je nakon boda u Dubravi u prošlom kolu silno željela pobjedu koja bi je lansirala u gornji dom ljestvice. Ali nešto se pitalo i iskusnu Spačvu. Sastav Josipa Mečića vodio je veći dio prvog poluvremena. Tek pred kraj Zamet je okrenuo rezultat i na predah otišao s 15:14.

Domaćin je držao prednost sve do pet minuta prije kraja. U jednom trenutku imali su četiri pogotka viška, ali nisu izdržali. Vinkovački rukometaši malo po malo topili su prednost i tri minute prije kraja došli do 26:26, što je na kraju bio i konačni ishod.

Kod Spačve sjajan je bio Dario Raguž s devet pogodaka iz isto toliko pokušaja. Po četiri pogotka postigli su Rene Mihaljević, Marko Vignjević i Marko Nađ, dva su postigli Matko Bolanča i Ranko Božić, a u strijelce se upisao i Dino Vukušić. Spačva je i dalje na trećem mjestu prvenstvene ljestvice s 12 osvojenih bodova i u sljedećem 11. kolu gostuje kod momčadi Varaždina 1930.