10 C
Četvrtak, 25. travnja 2024.

Prva pobjeda u sezoni

Nakon 7 uzastopnih poraza i jednog osvojenog boda u prvih 8 kola, rukometaši Spačve napokon su okusili slast pobjede. Pobjeda još više dobiva na važnosti jer je upisana na gostovanju, u Umagu gdje su Vinkovčani slavili 26:25.

Vodili su vinkovački rukometaši većinu susreta s 3,4 pogotka razlike, Umag je izjednačio na 14:14 na početku drugog poluvremena, no Mečićevi igrači „ubacuju u veću brzinu” i na isteku 39. minute imali su komotnu situaciju od 4 gola prednost (15:19). Novo izjednačenje uslijedilo je 10 minuta poslije nakon čega je Spačva uspjela ovaj put prelomiti susret na svoju stranu.

„Od početka utakmice držali smo prije svega čvrstu obranu koja je sve bolja, jer u zadnje dvije utakmice nismo primili više od 25 golova što nije bio slučaj u ranijim utakmicama. Pred kraj drugog poluvremena pala nam je koncentracija i popustili smo u obrani, ali uspjeli smo posložiti obranu i organiziranim napadima doći do dugo očekivane pobjede”, rekao je vanjski igrač Spačve Domagoj Nedić.

David Čičak bio je najraspoloženiji kod Spačve i postigao je 6 golova, a po 5 puta zabijali su Marko Vignjević i Matej Radović. Bilo bi dobro kad bi gostujuću pobjedu iz Umaga rukometaši Spačve potvrdili u srijedu (19 sati) na domaćem parketu kada im u goste dolazi, u sklopu odgođenog 7. kola, Varaždin 1930.