Judo klub Vinkovci proteklog je vikenda nastavio sa svojim aktivnostima. Briljirali su na međunarodnom natjecanju u Solinu, dok je Stiv Tomić upisao nastup na Europskom kupu u Grazu.
Popularni Salona Open okupio je 533 natjecateljice i natjecatelja iz 47 klubova i 11 država. U tako jakoj konkurenciji naši predstavnici osvojili su 15 medalja, odnosno 10 zlata, dva srebra i tri bronce, a to je bilo dovoljno za ekipno treće mjesto.
Po zlatnu medalju klubu su donijeli Ante Banovac, Lucija Đurašević, Karlo Lovrić Jovanović (2x), Lucija Lovrić Jovanović (2x), Lukas Pipunić, Lorena Pipunić, Gita Tolušić i Mario Tomić.
Do vrijednog srebra stigli su Ante Banovac i Maria Tomić, dok su se na postolje s brončanom medaljom popeli David Bajušić, Sara Meščić i Lorena Pipunić koja je dvostrukom zlatu dodala i jednu broncu. Nastupe su još upisali petoplasirani Duje Banovac, Luka Lovrić Jovanović i Ivan Veselčić, kao i sedmoplasirana Lorena Vrkašević.
S druge pak strane, Stiv Tomić nastupio je u Grazu na Europskom kupu za juniore u kategoriji do 66 kilograma na kojem je imao borbe s Gruzijcem Tornikeom Gigaurijem i Srbinom Markom Jorgićem. Nažalost, natjecanje je za Stiva završilo bez plasmana, ali iskustvo je ono što ostaje. Stiva očekuju pripreme i natjecanja kroz cijelu godinu koja će biti “plodno tlo” za sve ono što ga čeka u 2. i 3. godini juniorskoj staža, poručuju iz Judo kluba Vinkovci putem svoje službene Facebook stranice.