Sjećate li ledom izrešetanih kuća? Godina dana od nezapamćene tuče u Bošnjacima i Županji

|

- Advertisement -

Prošla godina ostat će zapamćena kod stanovnika Općine Bošnjaci i Grada Županje zbog snažne prirodne nepogode izazvane obilnom tučom, izdvajamo iz arhive Vinkovačkog lista.

Led veličine teniske loptice, 1. srpnja padao je više od pola sata, nanoseći velike štete na oko 1100 obiteljskih kuća, poljoprivredne kulture i gospodarske objekte. Procjena štete na stambenim objektima iznosila je oko tri milijuna eura, a razmjeri su se ogledali u gotovo poslijeratnim prizorima nedavne prošlosti. Lokalne vlasti su odmah proglasile prirodnu nepogodu i krenule u organizaciju pomoći i sanacije.

Formirane su komisije s građevinskim stručnjacima koji su detaljno procjenjivali oštećenja, dok su se mještanima dijelile zaštitne folije za krov i drugi prijeko potreban materijal. Toplo i suho vrijeme u narednim danima bilo je od velike pomoći za početak hitnih popravaka.

Svi su se složili kako je najvažnije bilo brzo reagirati i koordinirati aktivnosti na svim razinama kako bi se život u pogođenim područjima što prije vratio u normalu. Iako je priroda bila neumoljiva, zajedništvo i solidarnost pokazali su snagu i otpornost mještana. Danas, godinu dana poslije, vratili su se svakodnevici, ali sjećanje na nezapamćeno olujno nevrijeme ostaje kao podsjetnik koliko je važna spremnost i brza reakcija u trenucima krize.

- Advertisement -

Zadnje objave

Plinara istočne Slavonije d.o.o.

Radno vrijeme blagajne Vinkovci-Županja

PON – PET od 7:30 do 14:00h
Besplatni broj za hitne intervencije
od 0 do 24h
0800 304 336

Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.