SVEČANA SJEDNICA Vlč. Mato Špoljar počasni građanin Općine Stari Jankovci

|

U sklopu Dana Općine Stari Jankovci 2026. u Domu kulture u Slakovcima održana je svečana sjednica Općinskog vijeća Općine Stari Jankovci na kojoj je dugogodišnjem župniku jankovačke župe Mati Špoljaru uručeno priznanje „Počasni građanin” općine. Impresivno zvuči podatak kako je prečasni Mato Špoljar od 50 godina svećeništva čak 44 godine proveo u Starim Jankovcima. „Grb” Općine Stari Jankovci dodijeljena je Udruzi dragovoljaca i veterana Domovinskog rata ogranak Stari Jankovci, a “Plaketu” Općine dobila je Udruga za razvoj i adaptaciju djece pri aktivnoj komunikaciji.

„Ova je općina istinski primjer stabilnosti i brige za obitelj, od statusa jedine Općine – prijatelja djece u županiji i proširenja vrtića do najnižih poreza. Zajedničkim snagama gradimo školsku dvoranu u Slakovcima i nove biciklističke staze. Ovo je primjer kako pravi ljudi na pravom mjestu čine razliku”, rekao je na sjednici vukovarsko-srijemski župan Ivan Bosančić.

Načelnik Općine Stari Jankovci Dragan Sudarević rekao je kako je naselje Slakovci upravo u 2026. godini prioritet jer je u ovoj godini proglašena Seoskom prijestolnicom Vukovarsko-srijemske županije. „Zahvaljujemo VSŽ što nam je ukazala povjerenje. Ne sumnjivo je kako je rad udruga, društava i klubova unutar naselja tome doprinio. Potrudit ćemo se da što više projekata realiziramo u Slakovcima, a trenutačno se ovdje radi biciklistička staza, a u planu je još jedna dionica pješačka staze. Završeni su radovi na semaforizaciji, a planiramo uređenje samog centra Slakovaca gdje smo napravili dječje igralište, stavili nove opločnjake i rasvjetu”, istaknuo je Sudarević i dodao kako se u Općini trude na svako naselje misliti jednako.

U prilog tome ide i činjenica kako je krenula druga dogradnja Dječjeg vrtića Krijesnica jer se pokazala potreba za proširenjem vrtića za još dvije dobne skupine čiji su radovi u vrijednosti od skoro 500 tisuća eura. U Oroliku je pri kraju projekt dogradnje i uređenja NK Orolik, a preostalo je još skupiti svu dokumentaciju i tehnički pregled. „Nogometni klub Orolik napokon se vraća kući, na igralište u Oroliku. Uredili smo unutarnje prostorije, završili ogradu. Zahvaljujem se prije svega klubu i mještanima na strpljenju koji su dosad imali”, dodao je Sudarević.

default
default

Od ostalih projekata u ovoj općini u tijeku je izgradnja biciklističke staze Orolik-Vinkovi u duljini od 11 kilometara, a kada se završi kompletna staza bit će posađeno preko 3800 sadnica novih stabala na području cijele općine. Dovršeno je i devet projekata na društvenim domovima gdje je postavljeno devet fotonaponskih elektrana i što se toga tiče svaki objekt je samodostatan. Za kraj je načelnik Sudarević mještanima čestitao Dan općine i pozvao na sve aktivnosti koje se provode.

Zadnje objave

Plinara istočne Slavonije d.o.o.

Besplatni broj za hitne intervencije
od 0 do 24h
0800 304 336