Nakon prve ovosezonske pobjede u prošlom kolu nad Jakšićem, juniori MNK-a Vinkovci doživjeli su peti poraz u prvenstvu juniora skupine Istok. Poraz je bio dosta nes(p)retan jer su Vinkovčani vodili 2:0, a kod rezultata 4:4 imali su dva deseterca koja nisu iskoristili nakon čega je uslijedila kazna. „Imamo za čime žaliti, ali nas veseli pristup ekipe, a posebno pristup dvojice kadeta, Barišića i Živkovića, koji su jučer po prvi put obukli dres Vinkulje i opravdali ukazano povjerenje”, istaknuli su iz MNK-a Vinkovci. Dva gola zabio je spomenuti Živković, dok su po jedan dodali Mijatović i Japundžić. Jedna zanimljivost s ove utakmice, čak tri igrača morala su na „tuširanje prije reda” jer su u 36. minuti susreta morali napustiti teren dvorane Elektrotehničke škole u Novoj Gradiški.

Zanimljivu utakmicu, u sklopu 8. kola, odigrali su juniori Svetog Patrika i Aurelije u Županji u kojem su više razloga za zadovoljstvo imali gostujući igrači i treneri. Županjci su vodili 2:0, no igrači Kristiana Šoštara nisu gubili nadu, a ključni trenutak utakmice odigrao se od 28. do 31. minute kada su gosti zabili tri vezana pogotka za konačnih 2:4. Trostruki strijelac za Žute bio je Josip Horvat, a Marko Pajić zabio je jedan pogodak.

Juniori Aurelije drže visoko treće mjesto s jednom, odnosno dvije utakmice manje u odnosu na Slatinu i Osijek Kelme. Inače, Aurelia je, uz Osječane, jedina neporažena momčad u dosadašnjih šest utakmica (imaju pet pobjeda i jedan neriješeni susret). Momčad Marina Ležaića je u poretku 14 momčadi na desetom mjestu s omjerom od jedne pobjede i pet poraza, a bodovni konto pokušat će povećati u sljedećem kolu na domaćem terenu u sportskoj dvorani Osnovne škole Bartola Kašića u Novom Selu kada će ugostiti juniore MNK-a Autodijelovi Tokić. Veliki i važan okršaj u sljedećem kolu imaju juniori Aurelije koji dočekuju drugoplasiranu Slatinu, a pobjednik tog susreta imat će veliku prednost do kraja prvenstva u kojem je ostalo još pet kola.