Tri naše općine dobivaju 26,3 kilometara biciklističkih staza

|

- Advertisement -

Uz Vinkovce, bespovratna sredstva za projekte razvoja Urbanog područja Vinkovci koji će biti realizirani u okviru ITU mehanizma ukupne vrijednosti 7,3 milijuna eura uz osigurano sufinanciranje EU u iznosu od 4,32 milijuna eura, dobile su općine Andrijaševci-Rokovci, Stari Jankovci i Privlaka.

Na području općine Stari Jankovci u tijeku je izgradnja 11 kilometara biciklističkih staza, ukupne vrijednosti 2,69 milijuna eura, od čega EU sufinanciranje iznosi 929.060 eura.

U Privlaci će biti izgrađeno 6,3 kilometra biciklističkih staza ukupne vrijednosti 1,2 milijuna eura od čega EU sufinanciranje iznosi 707.318 eura.

S druge strane, Rokovci i Andrijaševci dobivaju ukupno 9 kilometara novih staza, od čega je već značajan dio njih izgrađeno, ukupne vrijednosti 1,1 milijuna eura, od čega EU sufinanciranje iznosi 788.168 eura.

Ovi projekti doprinose sigurnijem prometu te podižu kvalitetu infrastrukture općina.

Podsjetimo, nova biciklistička mreža u Vinkovcima prolazit će Ulicom Alojzija Stepinca, Kačićevom ulicom i Dugom ulicom prema Spačvi i nadvožnjaku. Biciklisti će se moći kretati i Dugom ulicom od Kačićeve do središta grada te Ulicom H.D. Genschera, čime će se dodatno poboljšati prometna povezanost. Biciklistička staza u Vinkovcima bit će duga 5, 8 kilometara.

- Advertisement -

Zadnje objave

Plinara istočne Slavonije d.o.o.

Radno vrijeme blagajne Vinkovci-Županja

PON – PET od 7:30 do 14:00h
Besplatni broj za hitne intervencije
od 0 do 24h
0800 304 336

Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.