Upitna opstojnost kluba

|

- Advertisement -

U skladu s nastavljanjem pandemije koronavirusa, Hrvatski rukometni savez nedavno je objavio kako se nastavlja obustava svih rukometnih natjecanja u Hrvatskoj sve do 15. travnja. Malo-pomalo pomjeraju se ti rokovi, ali, nažalost, nitko nije siguran kako će se moći igrati i nakon 15. travnja.

To je jedino moguće rješenje u ovom trenutku. Zdravlje i život svih nas je daleko najvažniji. Zapravo, samo poštujemo preporuku Središnjeg državnog ureda za šport i Hrvatskog olimpijskog odbora, u ovom trenutku nema uvjeta za treninge, otvorenih sportskih objekata, a samim time i natjecanja, rekao je Tomislav Grahovac, predsjednik HRS-a.

U vinkovačkom premijerligašu takvo su odluku i očekivali, a kako nam je rekao Josip Mečić, koji uz funkciju trenera obavlja još niz funkcija u klubu nije siguran da će se ono uopće i nastaviti. “Teško je govoriti što će biti kada još ne znamo što nam se događa, kada će biti vrhunac i kada će sve to polako splasnuti. U takvim okolnostima možemo samo nagađati i ništa više. Mišljenja sam da je sredina travnja suviše optimistički određeno vrijeme i kako tada neće biti moguće igrati. Uostalom i kada bi nam dozvolili, ne možemo odmah krenuti s utakmicama, trebaju igrači malo trenirati i pripremiti tijelo na napore jer u suprotnom riskiramo ozljede, a to je već početak petog mjeseca.”, rekao je Mečić.

Rukometaši Spačve Vinkovci uspješno su završili prvi dio natjecanja u Paket 24 Premijer ligi, gdje su u ligu za prvaka otišli kao trećeplasirana momčad sa željom da ove godine izbore i igranje u Europi.

Međutim, pandemija koronavirusa dovela je većinu klubova u probleme, pa i vinkovačku Spačvu. “Naime, svjedoci smo da su zbog posljedica pandemije koronovarisa neki sportski klubovi već objavili bankrot. I naša finacijska situacija nije bajna i bojimo se da nam se ne dogodi sličan scenarij.”, kazao je Mečić.

Nema sumnje kako će braća Mečić pokušati što prije pronaći rješenje kako da klub što prije izvuku iz krize, klub koji ove godine slavi 70 godina postojanja i desetu sezonu igranja u Premijer ligi.

TABLICA

1. Gorica 18 12 2 4 (+4) +50 26
2. Dubrava 18 11 4 3 (-4)+40 26
3. Spačva-Vinkovci 18 8 3 7 (+4) – 11 19
4. Porerč 18 8 3 7 (+1) +12 19
5. Zamet 18 8 3 7 (-5) – 8 19
6. Sesvete 18 8 1 9 (+4) -5 17
7. Umag 18 7 3 8 (-4) – 24 17
8. Bjelovar 18 7 1 10 – 23 15
9. Varaždin 18 6 1 11 +12 13
10. Dubrovnik 18 4 1 13 – 43 9
- Advertisement -

Zadnje objave

Plinara istočne Slavonije d.o.o.

Radno vrijeme blagajne Vinkovci-Županja

PON – PET od 7:30 do 14:00h
Besplatni broj za hitne intervencije
od 0 do 24h
0800 304 336

Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.