21 C
Nedjelja, 8. rujna 2024.

Vardarac doživio prvi poraz, pobjeda Dilja, Hašk Sokol preokretom srušio Borince

Odigrano je okruglo 10. kolo Međužupaijske nogometne lige Osijek-Vinkovci. Nova prvenstvena runda donijela je prvi poraz vodećeg Vardarca, dok je Hašk Sokol bio bolji od Borinaca.

Derbi kola u Donjem Miholjcu odigrali su NK Jedinstvo i NK Vardarac. Gosti su uoči ove utakmice imali sve pobjede, no ovoga puta nisu uspjeli doći do punog plijena. Jedinstvo je slavilo rezultatom 1:0, a derbi je u 9. minuti odlučio Vlaho Baban.

NK Dilj na svom stadionu ugostio je NK Slogu iz Štitara. Crjepari su slavili s 1:0, a jedini zgoditak postigao je Marko Terzić nakon točno pola sata utakmice.

U važnoj utakmici klubova iz donjeg doma ljestvice sastali su se u Starim Jankovcima NK Hašk Sokol i NK Borinci. Jarminčani, koji su posljednji u poretku, nakon prvog dijela imali su 2:0 zahvaljujući golovima Davida Ležaića i Tomislava Markovića, no u nastavku na teren izlazi potpuno drugačija momčad Hašk Sokola. Rezultat je smanjio Danijel Pastor, izjednačio je Karlo Božić, a za potpuni preokret pogodio je Makro Kolak. Konačni ishod do kraja je još uljepšao svojim drugim golom Karlo Božić.

NK Slavonija u Soljanima je ugostila NK Borac iz Bobote, a domaćin je upisao pobjedu s 3:1. Već nakon prvog dijela igre Marko Josipović, Leonardo Lucić i Antonio Gvozdić donijeli su veliku prednost Slavoniji, koju je pred kraj utakmice uspio ublažiti Toni Lučinger.

Najveću pobjedu kola ostvario je NK Darda, koji je pred svojim navijačima teniskim rezultatom 6:0 porazio županjski NK Radnički. Po dva puta su se u listu strijelaca upisali Patrik Dubravac i Jose Wedley Nascimento Santos, a po jedan gol pridodali su Matko Kasač i Luka Lišnić.

U Satnici Đakovačkoj snage su odmjerili NK Mladost i NK Zrinski iz Bošnjaka. Domaćin je stigao do bitnih bodova hattrickom Marka Kosa.

NK Otok nije uspio doći do pobjede protiv NK Radničkog iz Dalja. Otočani su nakon pobjede u Jarmini doživjeli poraz kod kuće s minimalnih 1:0, a jedini zgoditak postigao je Dejan Dorotić u 5. minuti utakmice.

NK Tomislav u Livani je poražen od HNK Radničkog iz Meca rezultatom 2:1, dok su u Babinoj Gredi remijem 1:1 bodove podijelili NK Šokadija i ŠNK Višnjevac.