Sinoć je u jednom lokalnom caffe baru u Vinkovcima zavladala posebna energija. Nakon dugog niza godina, mikrofon je ponovno uzeo Dalibor Bartulović Shorty, jedan od najprepoznatljivijih vinkovačkih rap izvođača. Na poticaj okupljenih ljubitelja rapa, legendarni izvođač odlučio je napraviti iznimku i stati pred publiku s jednom pjesmom koja ga je dočekala s oduševljenjem.
Shorty je poznat po svom debitantskom albumu 1,68 iz 2004. godine koji je osvojio domaće top ljestvice i donio mu status jednog od pionira hrvatskog hip-hopa. Ipak, najdublji trag ostavio je remakeom pjesme „Dođi u Vinkovce“ koju je originalno napisao i uglazbio pokojni Miroslav Štivić još 1995. godine. Upravo ta pjesma, danas gotovo himna Vinkovaca, sinoć je ponovno odjeknula među zidovima ovog bara.
„Tu pjesmu ne izvodim često, a pogotovo otkad je Miro otišao“, rekao je Shorty prije nego što su prvi taktovi započeli. Publika ga je nagradila dugotrajnim pljeskom, a emocije su bile opipljive.
Iako ga na pozornici nismo vidjeli više od desetljeća, Shorty je pokazao da žar ne blijedi. Godine prolaze, ali povezanost s publikom i ljubav prema glazbi ostaju jednako snažni kao i nekad.






