Premda oslabljeni neigranjem nekolicine igrača, Spačva je odigrala prvu pravu utakmicu na domaćem terenu i uvjerljivo slavila protiv Varaždina 1930 31:26.

Sasvim nestvarno zvuči podatak kako je Spačva osvojila prva 2 boda na domaćem terenu nakon 12. kola. Prvih 10 minuta Spačvine igre mogli bi okarakterizirati izrazom toplo-hladno. U tih 10 minuta gosti su imali 5:8 na semaforu i u tim trenucima je izgledalo kao da će se ponoviti sto put ispričana priča ove sezone.

No, tada je u igračima Spačve proradio slavonski inat i Spačva je do isteka 30. minute poravnala rezultat koji je cijeli prvi dio bio na strani Varaždina zahvaljujući golmanu Meštriću koji je imao nekoliko sjajnih obrana. Od početka drugog dijela Spačva je preuzela inicijativu i vodstvo koje nije ispuštala do kraja utakmice. Prvenstveno dobrom igrom u obrani, a onda i strpljivim napadom „gradili” su prednost koja je na kraju stala na 5 razlike.

Prijetili su gosti u nekoliko navrata, a u 44. minuti bili su najbliže izjednačenju kad je bivši Spačvin igrač Rene Mihaljević zabio za 22:21. Veliki doprinos prvoj pobjedi dao je golman Spačve Nikola Ćirović koji je u zadnjoj trećini utakmice nekoliko puta sjajno zaustavio pokušaje Varaždina i pomogao svojoj ekipi da dođe do dugoočekivanog trijumfa.

Za Vinkovčane utakmicu sezone odigrali su David Čičak i Marko Vignjević koji su zajedno postigli čak polovinu Spačvinih golova. Čičak je imao stopostotni učinak (7/7), a Vignjević je zabio jedan gol više (8/10).

„Bilo je važno nakon neslavnog niza ostvariti prvu pobjedu na domaćem terenu. Danas smo uspjeli i pobijedili smo jako kvalitetnu ekipu Varaždina koja je u vrhu lige. Obrana je odradila jako dobar posao, u napadu smo igrali strpljivo i danas je kao nagrada svemu tome došla prva pobjeda”, rekao je nakon utakmice Ranko Božić, srednji vanjski Spačve.

Nema puno vremena za slavlje pred vinkovačkim rukometašima je u subotu novi izazov i nova utakmica na domaćem parketu. Počinje regularni dio drugog dijela prvenstva, a u goste Spačvi dolazi momčad Gorice. Pravi pristup od prve do zadnje minute, uz puno borbe, volje i htijenja te bez crnih rupa, recept su za sljedeću utakmicu. „Opet nas čeka neugodan protivnik s dosta kvalitetnih igrača, no ponavljam igramo na domaćem terenu, u našem gradu i moramo im pokazati od prve minute gdje bodovi trebaju ostati”, zaključio je Božić.