13 C
Srijeda, 18. rujna 2024.

Vinkovački rukometaši dominirali u prvom dijelu, a na kraju doživjeli “škakljiv” poraz

Rukometaši Bjelin Spačve sinoć su odigrali utakmicu prvog kola nove sezone Paket24 Premijer lige. Protivnik je bio Čakovec koji je velikim preokretom u drugom poluvremenu stigao do pobjede rezultatom 36:38.

Vinkovčani su u susret ušli jako dobro i vrlo brzo su stigli do opipljive prednosti. U jednom trenutku domaći igrači imali su i +7, a na predah se otišlo s 18:14 u korist sastava trenera Josipa Mečića.

Ništa tada nije sugeriralo da će gosti iz Čakovca na kraju odnijeti bodove, ali vrlo brzo u nastavku anuliraju domaću prednost. Zeleni nisu uspjeli ponoviti seriju pogodaka, dok su Čakovčani iskoristili priliku i odlijepili se na +4. Pred kraj su naši rukometaši došli na jedan pogodak razlike, ali nedostajalo je snage da se u potpunosti vrate u utakmicu.

Deset pogodaka za vinkovački sastav postigao je Filip Mažurana, a vrijedi pohvaliti i odlično raspoloženog vratara Sandra Kolaka koji je upisao nestvarnih 17 obrana. Najviše pogodaka na susretu, njih 11, postigao je gostujući igrač Tin Baković.

Nezgodan je ovo poraz Bjelin Spačve, ali tek je prvo kolo i ima puno vremena za napredak. U subotu će izabranici trenera Josipa Mečića gostovati kod Nexea u Našicama, a nakon te utakmice u kojoj su „autsajderi”, slijede dva domaća sraza protiv Moslavine i Varaždina.