12 C
Ponedjeljak, 16. rujna 2024.

Vinkovčanin Vedran Šišak prvak u biciklizmu na pisti

Tadašnji član biciklističkog kluba Zagrebačka Dubrava, Vinkovčanin Vedran Šišak je 25. srpnja 1998. godine na stadionu u Kranjčevićevoj ulici u Zagrebu na prvenstvu Hrvatske na pisti u biciklizmu osvojio prvo mjesto u disciplini 1000 plus 200 metara sprinta.

Neuobičajeno je, istaknuli su kolege novinari, da Vinkovci u ovome sportu imaju državnog prvaka. Do brilijantnog uspjeha, stoji u arhivi Vinkovačkog lista, morao je proći nekoliko utrka u kvalifikacijama, polufinalu i finalu, gdje je sigurnom vožnjom dosta lako dobio Roberta Šimunića.

Osim zlatne medalje u ovoj disciplini, uspješni biciklist je u utrci na 1000 metara zauzeo osmo mjesto, a sa svojom ekipom peto. Nažalost, u kriterijskoj je utrci pao te je nije uspio završiti, istaknuto je u članku.

Ovaj značajan uspjeh Vedran Šišak ostvario je već nakon dvije godine bavljenja ovim sportom započevši ga u Biciklističkom klubu Sirius u Vinkovcima, pod vodstvom trenera, profesora Mate Džalte. Nakon odlaska na studij u Zagreb, postao je članom Biciklističkog kluba Zagrebačka Dubrava, za koji je nastupao i na cestovnim i utrkama na pisti. Također, ovaj nadareni biciklist te iste godine pripremao se u svom rodnom gradu za cestovnu biciklističku utrku Kupa Hrvatske.