Petak, 26. travnja 2024.

Županjski Graničar obranio naslov pobjednika Kupa ŽNS-VS

Josipa Haluška
josipa.haluska@novosti.hr

U Vukovaru je danas odigrana finalna utakmica Kupa ŽNS vukovarsko-srijemskog. Porazivši domaću Vuteks-Slogu rezultatom 2:0, nogometaši županjskog Graničara obranili su naslov pobjednika.

U popularnoj Rupi na vukovarskom Sajmištu danas je s početkom u 18 sati odigrana jedan sadržajna utakmica s puno prilika, ali još više dobrih poteza. Konačan ishod – pobjednik Kupa ŽNS VS za 2021. godinu. Momčad Graničara iz Županje u finalu je pobijedila domaćina, Vuteks-Slogu.

Sve je počelo u 17. minuti kada je Marko Filipović nespretno svladao vlastitog vratara Ajdina Memovića. Početkom nastavka, u 52. minuti, Ivan Kovačević pogotkom je prelomio utakmicu i postavio konačnih 2:0. Unatoč silnim nastojanjima, vukovarska ekipa nije uspjela doći do pogotka.

Pobjednički pehar kapetanu Graničara Josipu Lotaru uručio je predsjednik ŽNS-VS Josip Kuterovac, dok je utješni pehar poraženom finalistu uručio predsjednik NS Vukovar Zlatko Vrančić.

Oba finalista predstavljat će Vukovarsko-srijemsku županiju u pretkolu Kupa Hrvatske.