Petak, 29. ožujka 2024.

12 medalja za Vinkovački plivački klub u Subotici

Aneta Pšihistal
aneta.psihistal@novosti.hr

U Subotici je jučer održano međunarodno natjecanje Jesenji kup Subotice 2019, na kojem je sudjelovalo 14 klubova iz Hrvatske, Mađarske i Srbije, ukupno 229 natjecatelja. Trener Josip Gajčević poveo je 24 predstavnika Vinkovačkog plivačkog kluba kako bi ujedno i ocijenio formu natjecateljskog pogona na početku nove plivačke sezone. Početak je, ističu u VPK, zadovoljavajući. Isplivani su dobri rezultati te je osvojeno 12 medalja i to 2 zlatne, 6 srebrnih i 4 brončane. Prema zbroju bodova mlada Una Videković našla se u ukupnom poretku na drugom mjestu u kategoriji djevojčica 8 godina i mlađe.

Una Videković osvojila je dva zlata ( 100 m slobodno 8 godina i mlađi i 100 m leđno 8 godina i mlađi) i jedno srebro ( 100 m mješovito 8 godina i mlađi ).

Srebro su osvojili Rakijašić Ivor ( 200 m slobodno 12 – 13 godina i 100 m leđno 12 – 13 godina ), Leon Ćugura (  100 m leđno 16 godina i stariji ) i Nensi Vidinović ( 100 m slobodno 8 godina i mlađi i 100 m leđno 8 godina i mlađi ).

Broncu su osvojili Marin Kuharić ( 100 m leđno 10 godina ), Jan Rakijašić ( 100 m prsno 16 godina i stariji ), Domagoj Šego ( 100 m mješovito 14 – 15 godina ) i Nika Cajner ( 100 m prsno 9 godina ).