Page 27 - Vinkovački list 5. listopada 2018.
P. 27
AK, 5.10.2018. SPORT 27

Međunarodno natjecanje ‘’Judo kup Željko Higl 2018’’ održano u Vinkovcima okupilo 5 zemalja, 41 klub i 379 natjecatelja Tenis

Treće mjesto za vinkovačke judaše Pobjednica
Petra Ilij
Na natjecanju ‘’Judo kup sudjelovali ‘’Okami’’, ‘’Samobor’’ Bihaća. Iz Mađarske su sudjelo- Judo klubu ‘’Mladost’’ iz Osijeka,
Željko Higl 2018’’, održanom u i ‘’Profectus’’, a iz Požege ‘’Valis vala 2 kluba iz Budimpešte, ‘’KSI dok je Judo klub ‘’Vinkovci’’ Na terenima Teniskog kluba
dvorani Ekonomske i trgovačke Aurea’’. Mnogo klubova stiglo je SE’’ i ‘’Pezugyor SE’’, a iz Ukrajine osvojio 3. mjesto. Četvrto mjesto ‘’Franjo Punčec’’ u Čakovcu
škole, Judo klub ‘’Vinkovci’’ i iz Srbije: ‘’Cement’’ iz Beočina, ‘’Lion’’. pripalo je Judo klubu ‘’Lika’’ iz odigran je teniski turnir iz
osvojio je treće mjesto u ‘’Panter’’ iz Bijeljine te ‘’Rudar Zagreba, a peto mjesto zauzeo kalendara Hrvatskog teniskog
ekipnom poretku. Bilo je to Ugljevik’’, dok su iz BiH stigli Natjecanje je okupilo 379 natje- je Judo klub ‘’Jigoro’’ iz Kutjeva. saveza za dječake i djevojčice do 14
12. Međunarodno natjecanje ‘’Cazin’’ iz Bihaća, ‘’Laktaši’’, catelja, a nagrade su se dodjelji- Najboljom natjecateljicom pro- godina. U prvom polufinalu u kate-
koje je okupilo pet zemalja: ‘’Morote’’, ‘’Neretva’’ iz Mostara, vale za ekipno mjesto, najboljeg glašena je Marta Voraček iz Judo goriji djevojčica Petra Olij, četvrta
Ukrajinu, Mađarsku, Srbiju, BiH ‘’Ozren’’ iz Doboja i ‘’Ozren’’ natjecatelja i najbolju natjeca- kluba ‘’Lika’’, a najboljim natjeca- nositeljica turnira Teniskog kluba
i Hrvatsku. iz Petrovog, ‘’Sana’’ iz Sanskog teljicu. U ekipnom poretku, 1. teljem Srđan Antelj iz Judo kluba ‘’Vinkovci’’ igrala je protiv Tare
Mosta, ‘’Sarajevo’’ i ‘’Una’’ iz mjesto osvojila je ‘’Zagrebačka ‘’Cement’’ iz Beočina. Sladaković iz Teniskog kluba
Josipa Haluška judo škola’’, 2. mjesto pripalo je ‘’Smrikve’’, prve nositeljice turnira
josipa.haluska@novosti.hr i pobijedila u tri seta sa 2:6, 6:1, 6:3.
U drugom polufinalu druga nosite-
U dvorani Ekonomske i 12. po redu ljica turnira Angela Marnika pobi-
trgovačke škole održano je poznato Međunarod- jedila je treću nositeljicu turnira
natjecanje ”Judo kup Željko Higl no judo natje- Vini Cecelju.
2018”. Natjecanje je održano u canje okupilo
organizaciji ”Judo kluba Vinkovci”, je ukupno 379 U finalu turnira igrale su Petra
uvršteno je u kalendar Hrvatskog judaša i judašica Olij i Angela Marnika u jednom
judo saveza te je bodovno bio za iz pet različi- susretu gdje je Petra odigrala
uzraste mlađih kadeta kadeta/ tih zemalja: najbolje kada je bilo i najpotreb-
kadetkinja i kadeta/kadetkinja u Ukrajine, nije te pobijedila rezultatom 3:0, u
Super kupu. Bilo je to 12. Među- Mađarske, Srbije, setovima 6:4, 1:6, 6:2. Ž.K.
Velike Gorice, ‘’Rijeka’’, ‘’Samuraj’’ sudačkim odlukama kidali stolice
iz Đakova, ‘’Solin’’, ‘’Split’’, i bacali ih na atletsku stazu.
‘’Kaštela’’ te ‘’Osijek’’ i ‘’Mladost Nastao je odjednom kaos, Torcida
Osijek’’ iz Osijeka. Iz Samobora su je krenula u obračun sa zaštitarima
i interventnom policijom nakon
U organizaciji Triatlon kluba ‘’Vinkovci’’ održana utrka za osnovnoškolce ‘’Utrka za Vinkovce’’, koja je trčana ulicama grada čega je jedan od policajaca ostao
ležati ozlijeđen usred bakljade.
Gradska utrka i preko 300 učenika U tim neredima na tribinie istok
potrgano je stotinu sjedalica, a na
U središtu grada je u petak, osnovnih škola s područja grada nović, predsjednica Triatlon kluba osvojila je srebro, a bronca odlazi njihovo mjesto ovih dana postav-
28. rujna, uspješno provedena Vinkovaca, čiji je cilj potaknuti ‘’Vinkovci’’. u ruke Lare Grgić. Kod učenika ljene su nove.
gradska utrka ‘’Utrka za djecu na kretanje, zdrav način šestih, sedmih i osmih razreda
Vinkovce’’. Cilj utrke je oma- života i da ih maknemo od kompju- U kategoriji učenika trećih, prvo mjesto osvaja Dorian Vugrek, Cijena ovih novih sjedalica je
sovljenje i popularizacija sporta tera, mobitela, tehnologije te sjedi- četvrtih i petih razreda prvo drugo mjesto Stjepan Đorđić i 150 kuna po komadu, a što znači da
te poticanje djece na kretanje i lačkog načina života. Bilo je preko mjesto osvojio je Matej Marojević, treće mjesto Marino Mirković. je za obnovu tribine bilo potrebno
zdrav način života, a okupila je 300 sudionika, što smatramo da je drugo mjesto pripalo je Ljubi U kategoriji učenica najbrža je izdvojiti dodatnih 15 tisuća kuna.
preko 300 osnovnoškolaca. odlično, a nadamo se kako će ova Puljić, dok je na trećem mjestu bila Magdalena Bliml, slijedi ju Ž.K.
utrka kroz godine postati tradici- završio Filip Pranjković. U katego- Iva Špionjak, dok je Elena Rimac
Josipa Haluška onalna’’, istaknula je Ivana Bogda- riji učenica istih razreda najbolja je završila na trećem mjestu. Uspješna subota za Sajnami
josipa.haluska@novosti.hr bila Klara Kopčić, Ivana Andričević
S tri turnira
Povodom obilježava- U kategoriji 17 zlata
nja Europskog tjedna sporta i trećih, četvrtih
Hrvatskog olimpijskog dana, i petih razreda U subotu je u Brčkom održano
Triatlon klub ‘’Vinkovci’’ u najbolji su bili međunarodno taekwondo natjeca-
središtu grada proveo je Gradsku Matej Marojević nje na kojem su nastupili i natjeca-
utrku za rekreativce pod nazivom i Klara Kopčić, telji TK Sajnami Vinkovci, koji su
‘’Utrka za Vinkovce’’. Lijep i a u kategoriji osvojili čak 14 medalja. Zlatom su
sunčan dan bio je prava prilika šestih, sedmih se okitili Lucija Ćosić, Ana Lukić,
za osnovnoškolce da se barem na i osmih razreda Silvija Šarić, Lukas Bašić-Palković
kratko maknu od moderne teh- Dorian Vugrek i i Arian Ćosić, dok su srebra izborili
nologije kojom su svakodnevno Magdalena Bliml Doris Lukić, David Loborec i Matej