Športsko društvo “Croatia” iz Novih Jankovaca organizira jubilarni 20. Memorijalni turnir povodom Dana pobjede i domovinske zahvalnosti. Još jedan je to način proslaviti taj slavni dan i hrvatsko ime kojeg nose i u nazvu kluba.
“Tko prati nogometna zbivanja zna da je ŠD “Croatia” posljednje 2,3 godine pri samom vrhu svoje lige. Nikako da još napravi taj iskorak prema Prvoj županijskoj ligi. Mislim da će ovaj turnir biti pokazatelj s kakvom ekipom čekamo jesen, odnosno novu sezonu”, kazao je u ime kluba Boris Dragičević koji zadovoljan stanjem u klubu, a želja je sportski centar podići na višu razinu pa se očekuju i novi infrastrukturni pothvati.
Sudjeluju četiri ekipe: domaćini, susjedni NK Hašk Sokol Stari Jankovci, NK Frankopan Rokovci-Andrijaševci te NK Sremac Ilača. Igrat će se dva dana, 3. i 5. kolovoza.
U nedjelju su dvoboji Frankopana i Sremca u 16 sati, a jankovački derbi u 18 sati. Državni praznik odredit će pobjednika pa će utakmica za 3. mjesto biti odigrana u 16, a finale u 18 sati.
“Pozivamo vas da dođete i uživate u nogometnim predstavama odličnih ekipa i svim ostalim sadržajima na našem stadionu”, stoji u Facebook objavi domaćina koji priprema i bogatu tombolu u kojoj će sudjelovati gledatelji. “Glavna nagrada bit će televizor tako da će uz nogomet iti i dodatne zabave”, kazao je Dragičević.