Učiteljica engleskog jezika, Marinela Ivić i učiteljica razredne nastave, Marica Jurec iz Osnovne škole Zrinskih Nuštar, ljetne su praznike iskoristile za edukaciju o novim metodama poučavanja. Tako su u sklopu KA1 Erasmus+ projekta škole S.O.S. – Successful Overstress Survival boravile u Reykjaviku, glavnom gradu Islanda te su pohađale tečaj CLIL – content and language integrated learning.
CLIL je metoda poučavanja stranog jezika kroz sadržaje drugih predmeta. Učiteljice su tijekom prošle školske godine same istraživale i pomalo uvodile neke elemente ove metode u svoju nastavu. Na tečaju su proširile svoje znanje i vidjele različite primjere primjene ove metode u nastavi. Do početka nove školske godine pripremit će različite materijale kako bi učenici, uz savladavanje novih sadržaja na materinjem jeziku, poboljšali svoja znanja i vještine i na stranom jeziku. Ne sumnjamo kako će ovakav oblik edukacije dodatno poboljšati nastavu.
Na edukaciji su upoznale učitelje iz drugih država Europe što je bila prilika za poticanje suradnje i pokretanje novih Erasmus i eTwinning projekata u budućnosti. Svoju državu, zavičaj i školu predstavile su na vrlo zanimljiv i originalan način što je druge motiviralo na istraživanje Hrvatske i planiranje posjeta.
Osim novih kontakata i znanja, tečaj je pružio i upoznavanje s ljepotama ove vrlo neobične zemlje. Svakoga dana istražile su jedan dio Islanda i vidjele brojne termalne izvore, gejzire, vodopade, bazaltne stijene nastale hlađenjem lave, plaže s crnim pijeskom, ugasle i aktivne vulkane, lavu staru svega jednu godinu, ledenjak, mjesto gdje se razdvajaju Euroazijska i Sjevernoamerička tektonska ploča i brojne druge ljepote. Zadnji dan boravka ispratilo ih je na tisuće slabijih i jačih potresa nakon kojih je ponovno eruptirao vulkan na planini Fagradalsfall udaljen svega 30 km od Reykjavika.