Ukrao nekoliko tisuća metara električnog kabela na pruzi Vinkovci-Vukovar

|

Policijski službenici Policijske postaje Vukovar dovršili su kriminalističko istraživanje nad 52-godišnjakom iz Vukovara zbog sumnje u počinjenje više kaznenih djela krađe električnih kabela uz željezničku prugu, izvjestila je danas PU vukovarsko-srijemska.

Naime, nakon što su u ranim jutarnjim satima 4. studenog na željezničkoj pruzi kod Bršadina zatekli 52-godišnjaka u krađi električnog kabela, vukovarski policijski službenici su nad njim proveli kriminalističko istraživanje, kojim je utvrđena sumnja kako je u razdoblju od prosinca 2022. do studenog 2023. godine u više navrata na dionici pruge Vukovar-Vinkovci otuđio nekoliko tisuća metara električnog kabela, kojeg je potom prodavao stanici za otkup sekundarnih sirovina.

Krađama su oštećene tri tvrtke koje na toj dionici izvode radove modernizacije i elektrifikacije željezničke pruge za iznos od nekoliko desetaka tisuća eura ukupno.

Osumnjičeni je jučer, 5. studenog, predan pritvorskom nadzorniku Policijske uprave vukovarsko-srijemske, a kaznena prijava protiv njega je upućena nadležnom državnom odvjetništvu.

- Advertisement -

Zadnje objave

Plinara istočne Slavonije d.o.o.

Radno vrijeme blagajne Vinkovci-Županja

PON – PET od 7:30 do 14:00h
Besplatni broj za hitne intervencije
od 0 do 24h
0800 304 336

Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.