Dvopreg Konjičkog klub Maestoso Vinkovci nastupio je na 1. kolu Prvenstva Hrvatske u vožnji dvoprega koje se održalo u Feričancima od 5. do 7. lipnja u sklopu međunarodnog konjičkog turnira CAI 3*.
„Glavni cilj bio je uspješno završiti sve tri utakmice, i to dresuru, maraton i preciznost, budući da se radi o novim konjima bez prethodnog iskustva na ovakvim natjecanjima te im je ovo bio prvi nastup na događaju ovakvog tipa”, stoji u objavi na mrežnoj stranici Konjičkog kluba Maestoso Vinkovci.
Iz kluba poručuju kako su izuzetno ponosni jer su ostvarili svoj cilj, te na kraju zauzeli 5. mjesto.
„Za nas je ovo vrijedno iskustvo i potvrda da smo na dobrom putu. Pred nama je još puno truda, rada i treninga kako bismo nastavili napredovati i poboljšavati rezultate”.
Konačni poredak je:
David Sušac (KK Nexe Našice) zauzeo je prvo mjesto, Vinko Katić (KK Pleternica) zauzeo je drugo mjesto, treće mjesto zauzeo je Dario Dorušak (KK Nexe Našice), Stjepan Kucjenić (Državna ergela Đakovo i Lipik) završio je na četvrtom mjestu, a na petom mjestu završio je Danko Drobnjak (KK Maestoso Vinkovci).







