Policijska uprava Vukovarsko-srijemska i Grad Vukovar uz podršku Ravnateljstva policije Ministarstva unutarnjih poslova i drugih partnera proveli su preventivni program „Dan kao san“ u Domu za starije i nemoćne osobe Vukovar s ciljem senzibiliziranja građana o sigurnosnim problemima s kojima se susreću u svakodnevnom životu i važnosti samozaštitnog ponašanja kako ne bi postali žrtve kaznenih djela.
“Kada je riječ o imovinskom kriminalitetu, od ukupnog broja žrtava, 20 % žrtava kaznenih djela protiv imovine su osobe starije od 60 godina. Konkretno, 7 789 osoba, starijih od 60 godina, oštećeno je kaznenim dijelom. Zato je naša zajednička zadaća da podignemo kvalitetu njihovog života tako da ih naučimo samozaštitnom ponašanju”, istaknula je voditeljica Službe prevencije Ravnateljstva policije Sandra Veber.
Ovim programom, moglo se čuti, progovara se i o drugim svakodnevnim životnim rizicima koji se tiču sigurnosti, zdravlja kao i važnosti socijalnog uključivanja u koheziju jedne zajednice. A sve se to čini i na “plastičan” način uz edukativnu kazališnu predstavu “Prevareni“. Program je završen mjerenjem krvnog tlaka te provjerom razine šećera u krvi u predvorju Doma za starije i nemoćne osobe u Vukovaru s ciljem podizanja javnozdravstvene svijesti građana.
- Advertisement -