11 C
Četvrtak, 28. ožujka 2024.

Ana Marija Kovač i Lea Šanić ostvarile najbolji rezultat na ekipnom prvenstvu u plivanju

Plivački klub Cibalae Vinkovci postao je bogatiji za nekoliko medalja. Klub su predstavljali Ana Marija Kovač, Lea Šanić, Jan Tomašević, Toni Šimunić i Matija Prakaturović na Zagreb Para Swimming Openu 2022. te 3. otvorenom ekipnom prvenstvu Hrvatske koje se održalo na zagrebačkom bazenu Svetice.

Ana Marija Kovač i Lea Šanić osvojile su srebrnu medalju u ekipnom poretku u državnoj i međunarodnoj konkurenciji, a to je do sada najbolji rezultat na ekipnom prvenstvu. Plivači su zauzeli šesto mjesto u državnoj i deveto mjesto u međunarodnoj konkurenciji.

Najtrofejnija je bila Ana Marija koja se kući vratila s tri osvojene medalje: osvojila je broncu na 50 te na 100 metara slobodno, dok je srebro dobila na 100 metara leđno.

Lea je osvojila je srebrnu, a Jan Tomašević brončanu medalju na 200 metara slobodo. Lea je zasjela i na 9. mjesto na 100 metara leđno, na 100 metara slobodno zauzela je 7. mjesto dok je na 50 metara slobodno bila peta.

Jan je, uz broncu, bio 9. na 100 metara leđno, 12. na 100 metara slobodno te 19. na 50 metara slobodno.

Toni Šimunić je osvojio 4. mjesto na 200 metara, 13. mjesto na 100 metara i 18. mjesto na 50 metara slobodno, dok je bio 16. na 100 metara leđno.

Matija Prakaturović bio je 32. na 100 metara leđno, 53. na 100, a 63. na 50 metara slobodno.

Na natjecanju je nastupilo 128 plivača i plivačica iz 16 ekipa iz Slovenije, Srbije, Slovačke i Hrvatske. PK Cibalae čestitao je svojim plivačima, a direktorici natjecanja Ani Sršen uputili su posebne pohvale za organizaciju natjecanja.