28 C
Petak, 26. srpnja 2024.

Aurelia nadoknadila zaostatak iz prvog dijela i stigla do novih bodova

MNK Aurelia Futsal i MNK Brod 035 odigrali su vrlo zanimljivu utakmicu u sklopu devetog kola 1. HMNL. U sklopu „Adventa u Ciglici“ vinkovački klub slavio je rezultatom 6:3.

Aurelia je bolje otvorila utakmicu, a Romeo Sušac perfektnim izvedenim slobodnim udarcem doveo je domaćina u vodstvo u 6. minuti. Ipak, Brođani su najprije poravnali preko Domagoja Đurkovića, a potpuni preokret donio je Zvonimir Horvat. Do kraja prvog poluvremena Đurković je još jednom bio precizan, tako da su gosti na predah otišli s 3:1. Također, potrebno je dodati kako Brod 035 nije realizirao čak četiri deseterca, odnosno dva je obranio Fran Pedić, dok su preostala dva pokušaja završila pokraj gola. Isto tako, Aurelia nije uspjela realizirati jedan deseterac, a Romeo Sušac u prvoj dijelu igre „zaradio“ je i crveni karton.

Ipak, u drugom poluvremenu Aurelia je igrala bolje i preokrenula susret u svoju korist. U 22. minuti zaostatak je smanjio Gustavinho, a Duje Dragun uspio je realizirati najstrožu kaznu za 3:3. Petar Pedić donio je žuto-crnima novu prednost u 31. minuti, pa su gosti pokušali igrati golmana-igrača. Taj rizik Brođana Aurelia je znala iskoristiti preko Stjepana Dekanića, koji je presjekao jednu loptu i sa svoje polovine pogodio nebranjenu mrežu. Do kraja dvoboja konačni rezultat postavio je Španjolac Alvaro Rodriguez. Nakon što je domaćin u prvom dijelu dobio crveni karton, na „prijevremeno tuširanje“ u nastavku otišla su dva gostujuća igrača, Matej Gačić i Stjepan Jagić, a također je zbog prigovora „pocrvenio“ i gostujući trener Ivica Ćorluka.

Tako je vinkovački klub završio polusezonu na drugom mjestu s 21 bodom, a prvoplasirani HMNK Rijeka ima na svom kontu četiri boda više.