6 C
Četvrtak, 18. travnja 2024.

Aurelia poražena u derbiju kola

MNK Aurelia futsal gostovala je u Osijeku kod domaćeg Futsal kluba Osijek koji je slavio rezultatom 4:3 te se vratio na lidersku poziciju.

Gledatelji su vidjeli pravi derbi s puno duela, prilika i golova. Na pogodak smo čekali sve do 13. minute kada je Petar Pedić ukrao loptu na sredini terena i mirno poentirao za 1:0 Vinkovčana. Radost gostiju nije dugo trajala, svega minutu, jer je Andrej Pandurević sjajno potegnuo s 10-ak metara i pogodio donji lijevi kut Mirona Kobaševića. Osječani su rezultat u svoju korist okrenuli u 16. minuti kada se u strijelce upisao Ivan Gelo koji je ostao zaboravljen na drugoj stativi. Prva dionica utakmice završila je rezultatom 2:1 za Futsal klub Osijek.

Domaći su bili ti koji su prvi došli do pogotka u drugom poluvremenu, a autor trećeg osječkog zgoditka bio je Vitor Hugo. Osječani nisu pošteno proslavili zgoditak, a Pedić je već smanjio na 3:2 kada je odličnim udarcem iz daljine pogodio lijeve rašlje vratara Osijeka. Iako su Žuti odigrali dobru utakmicu, sreća nije bila na njihovoj strani, a u prilog tome ide i nesretan autogol Roberta Nospaka u 31. minuti. Iskusna momčad kao Osijek znala je sačuvati prednost od dva razlike, a do kraja derbija Vinkovčani su uspjeli samo ublažiti poraz pogotkom Ante Bertića.

Aurelia u 19. kolu na domaćem parketu dočekuje MNK Brod.