7 C
Petak, 26. travnja 2024.

Aurelia pregazila Olimpijac

Ljubitelji futsala u gradu na Bosutu došli su na svoje.

Nakon zimske stanke vratila se 2. HMNL Istok, a prvi na parket su izašli malonogometaši Aurelije koji su na Kanovcima dočekali županjski Olimpijac. Fenomenalni Vinkovčani slavili su s rezultatom 21:0! Jedna od najvećih pobjeda u povijesti lige.

Domaći su od samog starta krenuli furiozno, dominantno. Gosti su u cijelom susretu imali tek četiri do pet udaraca na gol koji nisu bili nimalo opasni.

Prvi pogodak za crne postigao je Nospak u 6. minuti ogleda, a tri minute kasnije Bukna povisuje na 2:0. Lončar je u 12. minuti postigao zgoditak za 3:0, a nakon toga je padao gol u svakoj minuti i svakom napadu. Na predah se otišlo s prednošću Aurelije od 7:0, a svakako vrijedi izdvojiti gol Zdelara koji je nakon sjajne solo akcije postavio na poluvremenu konačnih 7:0.

Drugo poluvrijeme se nastavilo u jednakom ritmu. Pogodci su padali u svakom domaćem napadu. Fenomenalan gol za 9:0 postigao je Bukna koji je izvana pogodio rašlje. Petar Pedić strijelac je posljednjeg, 21. zgoditka. Najviše pogodaka zabio je Lončar, njih pet, dok su hattrick postigla trojica igrača, Bukna, Božić i Mijić, a na listu strijelaca upisali su se i Pest Mundvajl (2x), Zdelar (2x), te Romeo Sušac i ranije spomenuti Nospak i Pedić.

Nevjerojatan start u nastavak sezone za Aureliju, no pravi ispiti će tek doći i tada ćemo vidjeti pravo stanje žuto-crnih.

Vinkovčani u sljedećem kolu dočekuju Malu Mljekaru iz Valpova.