20 C
Petak, 29. ožujka 2024.

Aurelia remijem Brođanima pomrsila šampionske ambicije

MNK Brod 035 i MNK Aurelia Futsal odigrali su u Slavonskom Brodu jedan od dva derbi susreta kola 2. HMNL skupine Istok. Vrlo napeta i kvalitetna utakmica završena je rezultatom 5:5.

Sami početak utakmice pripao je Vinkovčanima, tako da je već u 2. minuti susreta semafor pokazivao rezultat 2:0 u korist gostujuće momčadi. Pogotke su tom prilikom postigli Petar Pedrić i Matias Mijić, a u 7. minuti Mario Lucić prepolovio je prednost. Taj je rezultat aktivan bio sve do 22. minute, kada su u ovih 60 sekundi Karlo Baričević i Domagoj Đurković preokrenuli rezultat u korist Brođana. Ipak, samo minutu kasnije Duje Dragun poravnava rezultat, no ubrzo novu prednost domaćinu donosi ponovno Đurković. Hrabri Žuto-crni nisu se predavali, a Dragun i Filip Josipović svojim golovima ponovno donose vodstvo vinkovačkom klubu. Međutim, jedan bod svojoj momčadi donio je u 37. minuti Đurković, koji je tim pogotkom kompletirao hattrick.

Sastav iz Slavonskog Broda, u kojemu je na odnedavnoj posudbi i vinkovački vratar Dominik Jelinić, je ovom podjelom bodova napravio veliki korak unazad u borbi za prvo mjesto. U istom broju odigranih utakmica trenutno zaostaju tri boda za HMNK Nova Gradiška, koji sutra igra također derbi utakmicu. Na svom parketu ugostit će MNK Vinkovci – Učilište Studium.

Aurelia se trenutno nalazi na trećoj poziciji, a u 15 odigranih utakmica ubilježila je okruglih 30 bodova.