Utorak, 19. ožujka 2024.

Aureliji bod s teškog gostovanja u Okučanima, poraz Vinkovaca

Željko Komljenović
zeljko.komljenovic@novosti.hr

Odigrana je glavnina susreta 7. kola Druge HMNL-istok, nakon kojeg više nema momčadi s maksimalnim bodovnim učinkom. Brod 035 je porazom na gostovanju kod Slatine izgubio prve ovosezonske bodove, a Osijek Kelme je uvjerljivom pobjedom protiv Autodijelova Tokić zasjeo na vrh prvenstvene ljestvice.

Nakon sedam odigranih kola Brod je još uvijek bez osvojenog boda, nakon što je novi poraz upisao na svom parketu protiv Male Mljekare. U uzbudljivom susretu koji je odigran u sportskoj dvorani Elektrotehničke i ekonomske škole u Okučanima malonogometaši Nove Gradiške i Aurelie Futsal podijelili su bodove, a konačni rezultat bio je 3:3. Momčad Aurelie odlično je ušla u susret te je nakon samo tri minute utakmice vodila 2:0 golovima Marka Blekića i Domagoja Ćuka. Međutim domaća ekipa se vraća u utakmicu te u 11 minuti postižu svoj prvi pogodak, a u 14. su izjednačili na 2:2. Nova Gradiška povela je 18. minuti 3:2 i držala to vodstvo sve do 29. minute kada je gol za 3:3 i jedan bod s ovog izuzetno teškog gostovanja postigao Duje Dragun.

U dvoboju bivših prvaka momčad Vinkovaca – Učilište Studium izgubila je od Našica 8:4. Golove za Vinkovce su postigli Haluška (dva), Merkaš i Pinter.