16 C
Subota, 20. travnja 2024.

Borinci jesenski prvak, Dilj poražen u derbiju

Kraj jesenske dionice počastio nas je s mnoštvom golova, jedina utakmica u kojoj je bilo manje od 3 pogotka je između Otoka i Valpovke koja je završila s 1:0 za Valpovčane. Borinci su na domaćem terenu proslavili naslov jesenskog prvaka pobjedom protiv Višnjevca s teniskih 6:3.

Domaći su na poluvremenu vodili s 4:1, a pogotke su postigli Stjepan Kovačić, Hrvoje Flinčec i Stjepan Petrovečki koji je poentirao dva puta. Jedini zgoditak za goste u prvom dijelu postigao je Karlo Radoš. U drugom poluvremenu smo vidjeli još 4 gola, a Kovačić je postigao oba borinačka pogotka i upisao hattrick, dok su se kod gostiju u strijelce upisali Marko Jakovčević i Toni Jerković. Vrhunska priredba i ljepotica posljednjeg kola.

Jedini derbi odigran je u Kneževim Vinogradima gdje je Borac dočekao Dilj. Vinkovčani su imali vodstvo u dva navrata, no domaći su uspjeli okrenuti utakmicu i pogotkom u 90. minuti uzeli 3 boda. Heroj Kneževih Vinograda bio je Tkalec koji je postigao 3 zgoditka. Ilić i Martinković pogađali su kod Dilja, a treba istaknuti kako su gosti imali zicer za pobjedu u 88. minuti.

Ogled koji se završio jednakim rezultatom kao i derbi (3:2) je između Zrinskog i Borca iz Bobota, a pogotke za vrijednu pobjedu Zrinskog postigli su Jakšić i Šumanovac, a gosti iz Bobote poklonili su jedan autogol. Ceranci su u Osijeku bili raspucani i svladali su Olimpiju s visokih 10:1. Od ostalih rezultata treba izdvojiti remi HAŠK-Sokola protiv Radničkog Mece te neriješeni ishod Komletičana u Grabovcu.

Kao što smo ranije naveli, Borinci su jesenski prvak s 3 boda više od Borca (KV), Dilj je zauzeo 4. poziciju. Od 9. do 17. mjesta velika je gužva, čak 9 klubova natiskalo se u svega 5 bodova.