19 C
Petak, 20. rujna 2024.

Borinci slavili u Otoku, Dilj pao u nadoknadi

Na terenima Međužupanijske lige Osijek-Vinkovci odigrano je vrlo interesantno 28. prvenstveno kolo. Do kraja sezone svaki klub će odigrati još 6 utakmica, a pred nama je velika borba za prvo mjesto.

Rezultati 28. kola – HR nogomet

NK Hašk-Sokol u Starim je Jankovcima ugostio NK Tomislav iz Cerne. Utakmica je otišla na stranu trenutnog lidera, pa su tako Ceranci pobjedom od 4:0 stigli do novih važnih bodova. Na poluvrijeme se otišlo s 2:0, oba puta precizan je bio Vlatko Šimunac, a u nastavku su pobjedu potvrdili Marko Kraljević i Ivan Stepić.

NK Dilj i NK Šokadija iz Babine Grede u Vinkovcima odigrali su derbi kola. Crjepari, koji su u posljednje vrijeme igrali u odličnoj formi, ovoga puta nisu uspjeli doći do važnih bodova. Iako je domaćin preko Marka Martinkovića poveo u 23. minuti, u drugih 45 minuta uslijedio je potpuni preokret. Oba je pogotka postigao Dalibor Jukić.

NK Otok u županijskom je derbiju dočekao NK Borince. Marin Ležaić doveo je Jarminčane u vodstvo sredinom poluvremena, rezultat je brzo poravnao Matej Vidović, no u 42. minuti iz kaznenog udarca precizan je bio Dario Merkaš. Vidović početkom nastavka ponovno vraća stvari na početak, ali sva tri boda Borincima donosi Željko Novoselac.

NK Vardarac, trenutno drugoplasirani na ljestvici, snage je odmjerio s NK Borcem iz Bobote. Domaćin je preko Stjepana Šimičića, Dominika Tkaleca i Luke Babića stigao do 3:0 prednosti, a počasni pogodak za Bobočane zabio je Marin Petrović.

Vrlo nezgodan poraz doživio je NK Radnički iz Županje. NK Mladost iz Satnice Đakovačke s 4:1 nadigrao je Županjce. Po dva gola za gostujuću momčad postigli su Borna Blažeković i Karlo Bajs, dok se u listu strijelaca Radničkog upisao Marko Pejaković.

NK Jedinstvo iz Donjeg Miholjca u Osijeku je s uvjerljivih 3:0 bio bolji od NK Olimpije. NK Slavonac na domaćem je travnjaku upisao novi prvenstveni poraz. Ovoga je puta bodove iz Komletinaca odnio HNK Radnički Mece, koji je slavio s 2:0. NK Slavonija Soljani remizirao je s NK Tomislavom iz Livane 1:1, a ŠNK Višnjevac porazio je NK Zrinski iz Bošnjaka rezultatom 2:0.