11 C
Ponedjeljak, 16. rujna 2024.

Bronca Josipu Slavičeku iz Karate kluba Vinkovci na Prvenstvu Hrvatske

U subotu je održano Prvenstvo Hrvatske u borbama za kadete, juniore i mlađe seniore (U21) u Srednjoj školi Jelkovec u Zagrebu gdje se okupilo oko 400 natjecatelja iz 66 klubova Hrvatskog karate saveza. Za Karate klub “Vinkovci” nastupio je Josip Slaviček pod vodstvom trenera Jakova Šikića i to u dvije kategorije; juniori i mlađi seniori.

Josip je prve nastupe imao u izrazito jakoj kategoriji juniora (-61 kg) u kojoj je uspio doći do borbe za broncu, ali ju nažalost gubi te na kraju zauzima 5. mjesto. Istog dana nastupio je i u kategoriji mlađih seniora U21 (-60 kg) u kojoj je također uspio doći do borbe za medalju. Ovog puta nametnuo je svoj ritam kroz cijelu borbu, zasluženo pobijedio 2:0 i okitio se broncom.

Za sedamnaestogodišnjeg Josipa Slavičeka ovo je bio prvi nastup u kategoriji U21 na državnom prvenstvu i samim time ovo je za njega i klub velik rezultat i iskustvo koji bi trebao biti dobar poticaj za još veći napredak u budućnosti.