10 C
Ponedjeljak, 30. rujna 2024.

Četvrte pobjede Dilja i Mladosti (V), Vardarac i dalje neumoljiv

Nastavljeno je natjecanje u MŽNL Osijek-Vinkovci u kojoj je odigrano šesto prvenstveno kolo. Vardarac je i dalje neumoljiv, a do novih važnih gostujućih pobjeda stigli su nogometaši Dilja i vođinačke Mladosti.

Crjepari su odigrali izrazito zahtjevnu utakmicu na gostovanju kod Baranje Belja, ali momčad trener Andreja Kerića pokazala je karakter i slavila je s minimalnih 0:1. Jedini pogodak na utakmici postigao je Stjepan Kovačević u 32. minuti, a Dilj je do kraja uspio sačuvati svoju mrežu.

Vođinčani su u subotu upisali treću uzastopnu prvenstvenu pobjedu, a ovoga puta slavili su u Mecama kod Radničkog rezultatom 1:4. Susret nije dobro počeo za Mladost, u 11. minuti Ivan Horaček doveo je domaćina u vodstvo i s 1:0 otišlo se na poluvrijeme. Ipak, u nastavku gosti postižu četiri gola i dolaze do slavlja. Dva pogotka postigao je Luka Mauer, a pred kraj su se u listu strijelaca upisali Ivan Baraban i Mario Kvesić.

Prvoplasirani Vardarac u ovome kolu nije imao niti malo jednostavan zadatak na gostovanju kod Otoka. Na poluvrijeme se otišlo rezultatom 0:0, a pogodak odluke za goste postiže Stjepan Šimičić u 50. minuti utakmice. Vardarac je tako i nakon šest kola stopostotan i u ovome trenutku djeluje kao momčad koja je glavni favorit za osvajanje MŽNL Osijek-Vinkovci.

Prvi pratitelj Vardarcu je i dalje Slavonija iz Soljana koja je u ovome kolu doživjela prvi poraz. Borac je u Boboti poveo u 23. minuti preko Miroslava Paunića, a Slavonija je do izjednačenja stigla u 76. minuti preko Tonija Salatovića. Kada se činilo da će svakom klubu pripasti po bod, Paunović u prvoj minuti nadoknade postiže novi zgoditak i sva tri boda ovoga puta ostala su u Boboti.

Zanimljivo je bilo i u dvoboju kojeg su u Županji odigrali Radnički i Mladost iz Satnice Đakovačke. Domaći sastav do vodstva je doveo Antonio Pavelić pred kraj prvog dijela, a rezultat je u 77. minuti poravnao Marko Gazić. Ipak, svega pet minuta kasnije Županjci preko Dražena Hubera vraćaju prednost koju su zadržali do kraja utakmice.

Istim rezultatom do bodova je stigao i Višnjevac pobijedivši na svom stadionu Zrinski iz Bošnjaka. U ranoj fazi utakmice Tomislav Ognjenčić doveo je domaćina u vodstvo, a gosti su poravnali rezultat pogotkom Držena Prgića u 61. minuti. Višnjevčani nisu uspjeli realizirati kazneni udarac, ali ipak u završnici susreta dolaze do novog vodstva zahvaljujući Marinu Kneževiću.

Jedinstvo je u Donjem Miholjcu svladalo štitarsku Slogu, a jedini gol na susretu postigao je Luka Perković.

Za kraj pregleda, momčad Darde upisala je važnu pobjedu u Babinoj Gredi. Josip Mišković doveo je Šokadiju u vodstvo već u 4. minuti, ali gostujuća momčad pogocima Jose Nilda Da Silve Juniora i Patrika Dubravca okreću rezultat i dolaze do punog plijena.