10 C
Srijeda, 24. travnja 2024.

Cibalia 2:1 Dinamo II

Susret šestog kola 2. HNL Cibaliji je donio susret na domaćem terenu protiv druge ekipe zagrebačkog Dinama. U Vinkovcima se od prve minute krenulo žustro i gledatelji su mogli posvjedočiti lijepom i atraktivnom nogometu. Cibalia je prva zaprijetila u 6. minuti preko Barabana koji sa sedam metara glavom puca ravno u Čavlinu nakon prethodnog odličnog ubačaja Nigerijca Diyokea. Nekoliko trenutaka poslije, uslijedila je kazna, Janković bježi obrani Cibalije i izbija sam pred vinkovačkog čuvara mreže te zabija za 0:1 u 7. minuti susreta. Domaćin je nakon primljenog gola krenuo na posljednju liniju protivnika i pritisnuo goste te se u 28. minuti dogodila sporna situacija u šesnaestercu Dinama, nakon kontakta, Stanić pada i nogometaši Cibalije traže kazneni udarac. Međutim, glavni sudac Bionda nije pokazao na bijelu točku. To nije obeshrabrilo domaćina koji u 41. minuti izjednačava rezultat na 1:1 nakon Ciprićevog ubačaja s lijeve strane, a loptu u mrežu, odličnim udarcem glavom, pospremio je Jajalo. Tim rezultatom otišlo se na predah, no na početku drugog poluvremena Gerald Diyoke pada u šesnaestercu te sudac pokazuje na 11 metara. Diyoke je sam preuzeo odgovornost i prizemnim udarcem u golmanovu desnu stranu zabija za vodstvo Cibalije. Nakon što su postigli gol za 2:1, domaći nogometaši prepustili su terensku inicijativu Zagrepčanima, ali gosti nisu ozbiljno zaprijetili Đakoviću. Istaknimo samo udarac glavom iz 54. minute te iz 70. minute udarac izvan šesnaest metara koji odlazi preko Đakovićevog gola. Imao je i domaćin dvije prilike za povećanje vodstva, ali su Bajić, odnosno Baltić bili neprecizni i utakmica je završili zasluženom pobjedom domaćina od 2:1

“Prvo čestitam svojim momcima na zasluženoj pobjedi, na fantastičnoj utakmici, pogotovo prvom poluvremenu i mislim da smo zasluženo pobjedili. Prvo poluvrijeme je bilo stvarno fantastično, vratili smo se iz minusa, imali mnoštvo prigoda. Sve se okrenulo na našu stranu, prije tjedan dana vladala je tuga među igračima, a danas potpuno drugo ozračje”, izjavio je zadovoljni trener Nebeskoplavih, Petar Tomić.