1 C
Četvrtak, 25. travnja 2024.

Cibalia 2:1 Hajduk II

U zaostalom susretu 8. kola 2.HNL-e vinkovačka Cibalia svladala je drugu momčad Hajduka 2:1 i novom pobjedom se učvrstila u gornjem dijelu tablice.

Cibalia je u ovoj zaostaloj utakmici dobila veliko pojačanje, vratio se ozlijeđeni Filip Jazvić i zaigrao od prve minute. Domaćin je dobro otvorio susret i na početku utakmice pokazao tko je gazda u „vinkovačkom dvorištu”.

Upravo je Jazvić probio po lijevoj strani u 5. minuti i ubacio loptu za Miljanića koji promašuje loptu, ali ona dolazi na drugu stativu gdje se nalazi kapetan domaćih, Ivan Baraban, i posprema loptu u mrežu za 1:0. Vodstvo Cibalije nije dugo trajalo i gosti su već u 14. minuti susreta došli do izjednačenja kada je Chinedu iskoristio jednu izbijenu loptu i pretrčao zadnju liniju Cibalije te zabio za 1:1.

Nakon primljenog pogotka imala je domaća momčad još nekoliko izglednih prilika za novo vodstvo. Prvo, Baltić u 21. minuti pokušava iz slobodnjaka sa 17 metara, ali nije bio dovoljno precizan. Zatim, nekoliko trenutaka poslije, Baraban pogađa stativu s desne strane i lopta se sretno odbija gostujućim igračima koji lako otklanjaju moguću opasnost. Do kraja prvog poluvremena imao je domaćin još jednu dobru šansu koju nije iskoristio Baltić nakon slobodnog udarca s distance. U nastavku susreta gosti su bili konkretniji te su imali izglednu priliku u 55. minuti, ali na semaforu ostaje 1:1. Nedugo zatim trener Tomić je osjetio lagani pad svoje ekipe te je uveo „svježe krvi” u momčad koja je izvršila pritisak na zadnju liniju Hajduka II zadnjih 20 minuta.

Pritisak se isplatio u 85. minuti kada nakon kornera lopta dolazi do Barabana koji ju je ubacio na drugu gdje se nalazi Filip Jazvić i glavom donosi Cibaliji vrijednu pobjedu od 2:1. Možemo reći da su prva imena susreta s asistencijom i golom bili povratnik u ekipu Jazvić i kapetan Baraban. „Čestitam momcima na 3 boda i zasluženoj pobjedi. Prvo poluvrijeme bili smo puno bolji, imali smo 2,3 čiste prilike i trebalo je biti 2,3 razlike za nas. Hajduk je na poluvremenu napravio dvije zamjene i kasnije još jednu i u tom dijelu utakmice su oni bili bolji nekih 20-ak minuta. Zatim smo mi, s našim zamjenama, okrenuli ritam utakmice na našu stranu i na kraju zasluženo osvajamo 3 boda”, rekao je trener domaćih nakon utakmice.